GN 47/2020 Archiwum

Przewodnik po Lublinie w telefonie

Bądź na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami kulturalnymi. Dowiedz się, jakie zabytki i atrakcje możesz zobaczyć w Lublinie. Zaplanuj trasę komunikacją miejską. Te i inne funkcje zapewnia nowa aplikacja mobilna smartLublin, którą można bezpłatnie pobierać i instalować na telefonach - informuje Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie, który stworzył aplikację.

To nowoczesny przewodnik. Ma przybliżyć miasto mieszkańcom, a  przede wszystkim turystom i umożliwić im łatwe poruszanie się po Lublinie. Dzięki przewodnikowi, który mieści się w każdej kieszeni, można poznać Lublin w zupełnie nowy sposób - sprawdzić najciekawsze miejsca w mieście oraz poznać ich historię. Aplikacja zawiera również najważniejsze informacje, które zawsze warto mieć pod ręką, takie, jak przydatne telefony czy aktualne wydarzenia kulturalne w mieście, które można dodać do własnego kalendarza. Mobilny przewodnik zawiera również rozkłady jazdy komunikacji miejskiej oraz możliwość wyszukiwania połączeń.

Przewodnik podzielony został na 6 działów: "kalendarz imprez", "zabytki i atrakcje", "przydatne telefony", "komunikacja miejska", "trasy", "o Lublinie" i zakładkę "o projekcie".

Oprogramowanie stworzono dla użytkowników telefonów z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi, tj. Android i  iOS.  Jest dostępne za pośrednictwem m.in. strony www.rpw.ztm.lublin.eu Treści  aplikacji dostępne są także w języku angielskim, a docelowo będą również w j. ukraińskim.

Zarząd Transportu Miejskiego zachęca użytkowników do zgłaszania uwag w zakresie poprawności działania aplikacji. - Interesuje nas opinia na temat czytelności informacji,  funkcjonalności czy wizualizacji graficznej wyświetlanych informacji - podkreślają pomysłodawcy projektu. Wszelkie uwagi w kwestii aplikacji smartLublin można nadsyłać na adres e-mailowy: ztm@ztm.lublin.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama