Nowy numer 25/2018 Archiwum

Co nowego w Chełmie?

Do tej pory chełmska publiczność wspomina z zachwytem koncerty m.in. Justyny Steczkowskiej czy zespołu Bracia. Piotr Cugowski był gościem także podczas ostatniej Gali Noworocznej.

Mieszkańców Chełma i Lubelszczyzny czeka znów wiele wydarzeń artystycznych. Odnowiony Chełmski Dom Kultury stał się miejscem, które przyciąga artystów znanych w całym kraju. Do tej pory chełmska publiczność wspomina z zachwytem koncerty m.in. Justyny Steczkowskiej czy „Braci”. Piotr Cugowski był gościem także podczas ostatniej Gali Noworocznej.

- Staramy się by nasza oferta była bogata i zróżnicowana, tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jeszcze w styczniu wystąpi u nas Mela Koteluk. Koncertem 24 stycznia promować będzie najnowszą płytę „Migracje” – mówi Małgorzata Paździor-Król, dyrektor placówki. - Już 8 lutego zapraszamy na spotkanie z Michałem Bajorem - dodaje. Tradycyjnie CHDK zaplanował też wyjątkowy koncert na Niedzielę Palmową. W tym roku gościem specjalnym będzie Mietek Szcześniak.

- Bardzo cieszy fakt, że możemy praktycznie nie ruszając się z domu, mieć kontakt z twórcami i artystami, których na co dzień widzimy w telewizji. Kiedy tylko rusza sprzedaż, kupuję bilety na koncerty i przedstawienia teatralne, bo zazwyczaj wszystkie się sprzedają po kilku dniach. Teraz też wybieram się z przyjaciółmi na koncert Meli Koteluk. Jestem ciekawa utworów z jej nowej płyty - mówi Kinga z Chełma. - Jest to miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie. Są różne kółka zainteresowań, także dla dzieci i młodzieży. Sama przyprowadzam córkę na tańce - dodaje Marta.

Działalność Chadeku to nie tylko koncerty. Teatr Ziemi Chełmskiej oprócz najnowszej sztuki zatytułowanej „Kolacja dla głupca” planuje wznowić pokazy cieszącego się ogromnym powodzeniem spektaklu „Mayday”. - W programie mamy zaplanowane mnóstwo propozycji. W kwietniu planujemy wystawić musical dla dzieci. Jednak największym przedsięwzięciem będzie kolejna odsłona naszej megaprodukcji, czyli „Opole 80 vol 2”. Poprzednia wersja tego widowiska muzycznego przyciągnęła tłumy chełmian.  Szacujemy, że koncert obejrzało ponad 5 tys. osób. Bardzo mnie cieszy, że nasza własna produkcja, przygotowana przez lokalnych artystów amatorów cieszy się takim zainteresowaniem. To daje nam ogromną motywację do dalszego działania - podsumowuje Małgorzata Paździor-Król.

Zainteresowani mogą jeszcze nabyć ostatnie bilety na koncert Meli Koteluk, który odbędzie się 24 stycznia wieczorem. Szczegóły na www.chdk.chelm.pl.

« 1 »
oceń artykuł
TAGI:

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma