Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

W mieście też fajnie

Mimo, że nie wszystkim uczniom ze szkół Lubelszczyzny udało się wyjechać na zimowiska, to zostając w domu nie mają powodów do narzekań. Zarówno samorządy miast, stowarzyszenia jak i parafie zadbały, by dzieci w czasie ferii się nie nudziły.

Uczniów wraz z przedszkolakami w naszym regionie jest przeszło 330 tys. Nie wszystkich stać, żeby wolne od zajęć lekcyjnych spędzić z dala od domu. Ale nie potrzeba wiele, by czas wolny wykorzystać dobrze i się nie nudzić. W Lublinie zajęcia rekreacyjno sportowe prowadzone są zarówno w szkołach podstawowych jak i domach kultury. Szczególnie te ostatnie cieszą się niezwykłą popularnością. Prawie każdy dom kultury oferuje małym mieszkańom miasta warsztaty teatralne, muzyczne czy fotograficzne.

Miasto oferuje także dzieciom Zimową Szkołę Pływania na basenie przy ul. Łabędziej. To cykl 10 zajęć szkoleniowych po 90 minut dziennie, dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych. Nauka pływania prowadzona jest codziennie, od poniedziałku do piątku, w czterech 15 - osobowych grupach. Codziennie od godz. 9.3- do 14.30 każdy chętny może pojeździć na łyżwach na Icemanii. Nie jest to co prawda jazda darmowa, ale o okazaniu legitymacji szkolnej dzieci do lat 13 za bilet 60 min. zapłacą tylko 7 zł. Za darmo za to można pojeździć na łyżwach na Białym Orliku. To otwarte sztuczne lodowisko przy ul. Radzyńskiej 5 czynne codziennie od 9 do 20. Za darmo można tam też wypożyczyć łyżwy. W Lublinie ciekawe zajęcia dla najmłodszych przygotowały także Warsztaty Kultury. W ramach tzw. Zimowej Majsterni zapraszają dzieci i młodzież do tworzenia niezwykłych projektów artystycznych. Na wszystkie zajęcia wstęp jest bezpłatny. 

Także w innych miastach naszego regionu dzieci mogą skorzystać z atrakcji przygotowanych dla nich przez różne instytucje. W Domu Chemika w Puławach codziennie uczniowie mogą robić coś innego i nie muszą się na te zajęcia zapisywać. Dom kultury oferuje naukę angielskiego, zajęcia teatralne i muzyczne a także niespodzianki fimowe. 

W Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku w ofercie znajdują się zajęcia taneczne,  plastyczne i rytmiczne. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i także nie trzeba się na nie wcześniej zapisywać. Chełmski Młodzieżowy Dom Kultury proponuje jeszcze warsztaty fotograficzne a dla gimnazjum i szkoły średniej praktyczne zajęcia filmowe. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy