Nowy numer 21/2018 Archiwum

Podziel się Słowem

Inicjatywa, która w lubelskim oddziale Civitas Christiana trwa od niedawna, jest odpowiedzią na apel papieża Franciszka, by dzielić się Słowem Bożym z każdym człowiekiem.

Chodzi o to by, każdy kto ma wolny egzemplarz Biblii posiadającej imprimatur Kościoła katolickiego i chce go ofiarować ludziom, którzy wielokrotnie sami nie mogą sobie pozwolić na zakup Pisma Świętego, przyniósł go do siedziby stowarzyszenia Civitas Christiana. Egzemplarz Pisma, powinien być w dobrym stanie, ale nie musi być nowy. Jak mówi Jarosław Podkowa inicjator akcji z ramienia Civitas Christiana, w siedzibie stowarzyszenia na chętnych już czekają pojedyncze egzemplarze. - Już kilka prywatnych osób zgłosiło się do nas, by przekazać Biblię dla innych, ale wsparło nas także Diecezjalne Wydawnictwo z Sandomierza - mówi Jarosław Podkowa. 

Egzemplarze Pisma Świętego, jeśli nie znajdą swoich odbiorców wśród osób, które mogą je odebrać samodzielnie w siedzibie Civitas Christiana, trafią do Domów Pomocy Społecznej oraz do zakładów karnych. - Mamy informację, że tam ludzie potrzebują Biblii - informuje Podkowa. 

Pismo Święte można przynieść lub przysłać do siedziby Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, które mieści się przy ul. Bema 1/5 w Lublinie i stamtąd także można je odebrać. 

Akcja "Podziel się Słowem" zapoczątkowana została przez łódzki oddział Civitas Christiana i aktualnie swym zasięgiem powoli obejmuje kolejne regiony. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma