Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Krok za złotówkę

Wolontariusze z lubelskiej Caritas oficjalnie zainaugurowali 6 marca kolejne wydanie kampanii "Kilometry dobra", która ma pomóc zebrać fundusze dla potrzebujących, a przy okazji to kolejna próba pobicia rekordu Guinnessa.

„Kilometry Dobra” to kampania ogólnopolska. Polega na próbie pobicia Rekordu Guinnessa na najdłuższy ciąg jednozłotowych monet. W tym roku weźmie w niej udział aż 30 organizacji pozarządowych z całego kraju. Głównym celem jest zebranie pieniędzy na pomoc potrzebującym. Kampania będzie trwała trzy miesiące - 31 maja odbędzie się jej wielki finał.

Celem Caritas Archidiecezji Lubelskiej jest zebranie środków na budowę Centrum Charytatywnego Caritas w Krasnymstawie, które swoją pomocą obejmie osoby chore, seniorów i dzieci. Powstanie w nim domowe hospicjum, Ośrodek Terapii i Rehabilitacji, świetlica dla seniorów i dzieci oraz centrum wolontariatu.

Lubelska inauguracja kampanii polegała na tym, że dwie drużyny w dwóch różnych miejscach Lublina (Plac Litewski i Brama Krakowska) rozpoczęły zbiórkę funduszy.

Chodzące skarbonki mogły zrobić tyle kroków, ile ktoś wrzucił pieniędzy. 1 złotówka równała się 1 krokowi. Zadaniem obu drużyn było przejść na miejsce startu przeciwnej drużyny. - Nie chodzi o wygraną, którejś z grup, ale o zebranie pieniędzy, które posłużą na szczytny cel - mówi Magdalena Pawlak z lubelskiej Caritas.

Czy w tym roku uda się pobić rekord Guinnessa okaże się pod koniec maja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy