Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wyśpiewali Dobrą Nowinę

Organizowane już od ponad dziesięciu lat warsztaty muzyki gospel, kilka lat temu przerodziły się w wielki festiwal radosnej muzyki dedykowanej Panu Bogu. Lubelskie Stowarzyszenie Gospel powołało do życia Festiwal Wiosna Gospel, który w tym roku odbył się znów pod patronatem GN.

W czasie dwóch dni ćwiczeń poprzedzających kulminacyjny punkt,którym był koncert 150 - osobowego chóru w Chatce Żaka, uczestnicy warsztatów uczyli się śpiewać po kawałku dziesięciu różnych utworów muzyki gospel. W warsztatch uczestniczyć mógł każdy bez względu na wiek, religię a nawet umiejętności muzyczne. Wielu śpiewaków do Lublina na spotkanie z muzyką gospel, przyjechało już po raz kolejny. Każdy uczestnik otrzymał książeczkę z tekstami pieśni oraz ich tłumaczeniami. Utworów adepci gospel uczyli się ze słuchu. 

Warsztaty,w których uczestniczyło blisko 200 fanów muzyki gospel, zakończył specjalny corocznych koncert w Chatce Żaka. Był on naładowany jak zawsze ogromną dawką emocji i widzom zapewnił wiele wzruszeń. Wybitni instruktorzy muzyki gospel: Peter Francis, Siobhan Coker i Olrick Coker, którzy na festiwal przyjechali z Wielkiej Brytanii, pokazali, że gospel to nie tylko żywiołowe, pełne energii utwory, ale również przesłanie, czas na refleksję, skupienie i modlitwę.

Ideą corocznych juz warszatów i koncertów muzyki gospel organizowanych przez Lubelskie Stowarzyszenie Gospel, jest propagowanie muzyki gospel w Polsce, która w naszym kraju nie jest jeszcze tak bardzo znana i popularna. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama