Nowy numer 25/2018 Archiwum

Żywność dla ubogich

W wybranych sklepach LSS „Społem” w Lublinie ponad 70 wolontariuszy Bractwa Miłosierdzia im. św. Brata Alberta zachęca do udziału w Wielkanocnej Zbiórce Żywności. Dary trafią do potrzebujących.

Nie każdy śniadanie wielkanocne może spędzić przy suto zastawionym stole wśród bliskich. Najbiedniejsi mogą jednak liczyć na pomoc Bractwa Miłosierdzia im. brata Alberta w Lublinie, które od kilku lat organizuje uroczyste śniadanie i przygotowuje paczki z żywnością.

Jest to możliwe dzięki zbiórce, jaka odbywa się w lubelskich sklepach i zaangażowaniu wielu młodych wolontariuszy pełniących dyżury przy koszykach z oznakowanym logo Bractwa.

Śniadanie odbędzie się 31 marca w siedzibie Bractwa przy ulicy Zielonej w Lublinie. Poprzedzi je Msza św., w której udział zapowiedział abp Stanisław Budzik.

Tradycyjnie każdy z gości Bractwa otrzyma również paczkę świąteczną. W tym roku pomoc jest możliwa dzięki wsparciu Fundacji PGE Energia z Serca, która przekazała Bractwu Miłosierdzia darowiznę na przygotowanie 360 paczek z produktami żywnościowymi.

Zbiórkę produktów na Śniadanie Wielkanocne prowadzą w sobotę 21 marca uczniowie II, III, VI, XXIII L.O., Szkół Paderewski oraz mieszkańcy schroniska na ul. Dolnej Panny Marii.

Lubelska Spółdzielnia Spożywców „Społem” udostępniła na czas akcji sześć lubelskich sklepów na ul. Lubartowskiej 43, Radzyńskiej 29, Spadochroniarzy 2, Zemborzyckiej 29, Lotniczej 9 oraz Narutowicza 38/42.

Do najbardziej potrzebnych artykułów należą makaron, ryż, kasze, konserwy, mąka, olej, cukier, herbata, majonez i słodycze.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma