Nowy numer 3/2021 Archiwum

Konopnickie pasje

Uczestnicy starsi i zupełnie mali, z duszą artysty i laicy, przez trzy godziny w niedzielne przedpołudnie w domu kultury w Motyczu, robili wspólnie wielkanocne ozdoby.

Przygotowywanie ozdób wielkanocnych w gminie Konopnica trwa już od kilkunastu dni. Zarówno dzieci jak i dorośli podczas organizowanych specjalnie dla nich zajęć, malowali już jaja, robili palmy świąteczne a nawet kury z siana. Wszystko dzięki pomocy Urzędu Gminy Konopnica, który chce by mieszkańcy mieli kontakt z kulturą, i od lat wspiera działania twórcze lokalnych zapaleńców

Agnieszka Wróblewska prezes Stowarzyszenia Pracownia Działań Twórczych z zadziwiającym rezultatem aktywizuje środowisko gminne - i małe i duże. W tygodniu w różnych miejscowościach gminy prowadzi warsztaty rękodzieła oraz zajęcia z ceramiki dla dzieci i dorosłych. W minioną niedzielę wszyscy jej podopieczni a także ci, którzy po raz pierwszy chcieli spróbować coś samodzielnie zrobić, spotkali się w domu kultury w Motyczu na wielkanocnych warsztatach rękodzielniczych. 

Uczestnicy uczyli się zdobić pisanki tradycyjnymi metodami i wykonywać bibułkowe  kolorowe kwiaty do swoich palm. Jak informuje Agnieszka Wróblewska, ta międzypokoleniowa formuła spotkań cieszy się za każdym razem ogromną popularnością.  - Uczestniczą całe rodziny - podkreśla - Babcie i mamy uczą dzieci, a czasami odwrotnie. Tu spotykają się sąsiedzi i dawno nie widziani znajomi. Jest rodzinnie, twórczo i wspólnie, a to najważniejsze - zaznacza. 

W trakcie warsztatów odbył się również kiermasz, w którym wzięli udział miejscowi twórcy oraz  wystawa dotychczasowych prac uczestników spotkań prowadzonych przez panią Agnieszkę w ramach projektu "Konopnickie pasje". 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama