Nowy numer 2/2021 Archiwum

Liczy się każde wsparcie

Każdy może pomóc dzieciom, które zmagają się z ciężką chorobą. Wystarczy wziąć udział w akcji "Twój dar serca dla hospicjum", która zbiera fundusze dla podopiecznych hospicjum dla dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Pomysł zrodził się w jeden z lubelskich szkół. - Współpracowaliśmy z o. Filipem Buczyńskim szefem lubelskiego hospicjum dla dzieci. To był czas, gdy ruszyła budowa budynku, w którym miało znaleźć się hospicjum wraz z przychodnią, rehabilitacją, specjalną stomatologią, hotelem dla rodziców chorych dzieci. Pomyśleliśmy wtedy, że to ogromne przedsięwzięcie, by wybudować taki obiekt, a jeszcze większe by go utrzymać. Co jednak może zrobić jedna zwyczajna szkoła by wesprzeć takie dzieło? Okazało się, że może dużo. Tak wymyśliliśmy akcję "Twój dar serca dla hospicjum", w którą włączyły się inne szkoły z całego województwa - mówi Elżbieta Nawrot dyrektor Społecznego Liceum i Gimnazjum im. Jana Sobieskiego w Lublinie pomysłodwaczyni akcji.

Tak też szkoły Lubelszczyzny organizują zbiórkę pieniędzy dla Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. W poprzednich edycjach zebrano w sumie prawie 0,5 mln zł. Każda szkoła przeprowadza zbiórkę według własnego pomysłu. W wielu placówkach uczniowie i nauczyciele organizują z tej okazji np. kiermasze prac plastycznych lub ciast, a także przedstawienia teatralne, spotkania i zabawy, podczas których zbierają datki na rzecz hospicjum. Akcję wspiera wojewoda lubelski, marszałek województwa oraz kurator oświaty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama