Nowy numer 28/2018 Archiwum

Pan Zmartwychwstał

Metropolita lubelski abp Stanisław Budzik napisał specjalne życzenia dla naszych Czytelników.

Drodzy Czytelnicy lubelskiego "Gościa Niedzielnego"!

„Chrystus zmartwychwstał!” – to najradośniejsza nowina, jaką kiedykolwiek zwiastowano człowiekowi. Wszystko wstaje dziś nowe w blasku Zmartwychwstałego, który sam jeden może o sobie powiedzieć: „Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby  umarł, żyć będzie!”

Wraz z Maryją Królową Niebios i pierwszymi świadkami pustego Grobu radujemy się ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią, grzechem i lękiem.

Niech spotkanie ze Zmartwychwstałym otworzy nasze serca i oczy na światło wiary, niech nas nauczy nowego spojrzenia na świat i człowieka, nowych czynów dobroci i miłosierdzia.

Zachęceni przez Ojca Świętego Franciszka chcemy  zobaczyć w naszym bliźnim brata i siostrę, za których Chrystus umarł i zmartwychwstał, chcemy budować wyspy miłosierdzia na morzu obojętności świata.

         „Oto dzień, który Pan uczynił, weselmy się w nim i radujmy!”     

                                     abp Stanisław Budzik                                                                  

                                    Arcybiskup Metropolita Lubelski 

                  

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma