Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Kolorowa Wielkanoc

W przedszkolu sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego dzieci do Wielkanocny przygotowywały się przez różne działania.

Prace plastyczne to tylko jedna z form przybliżania dzieciom świąt Zmartwychwstania Pańskiego. – Dla dzieci, Wielkanoc jest przede wszystkim kolorowa. Z wielką pasją i precyzją, na jaką może pozwolić sobie trzy-, cztero- czy pięciolatek przygotowują świąteczne dekoracje. Niemniej interesuje je historia śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Zadają dużo pytań, chcą wiedzieć dlaczego Chrystus umarł i co oznacza, że zmartwychwstał. Na tak poważne rozmowy wcale nie jest za wcześnie – mówią nauczyciele.

Pod wrażeniem są zawsze także rodzice zapraszani na wielkanocne przedstawienie. – Kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy jak nasze trzyletnie maluchy śpiewają poważne pieśni wielkanocne słyszane zazwyczaj w kościele, poczuliśmy się zaskoczeni i wzruszeni. Nie przypuszczaliśmy, że tak małe dzieci mogą tak wspaniale śpiewać o zmartwychwstaniu. Od nich można się uczyć radości, której nam dorosłym czasami brakuje – podkreślają rodzice maluchów.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma