Nowy numer 47/2020 Archiwum

Pamiętamy

Katastrofa rządowego samolotu z 96 osobową załogą wydarzyła się 10 kwietnia pięć lat temu. Wśród ofiar był także poseł ziemi lubelskiej Edward Wojtas. Od godz. 16.30 na pl. Litewskim rozpoczną się uroczyste obchody rocznicy tragicznego wypadku.

W programie uroczystości zaplanowano o godz. godz. 16.30  uroczysty apel z zachowaniem ceremoniału wojskowego i udziałem pocztów sztandarowych oraz odegranie utworu Michała Lorenca „Wyjazd z Polski” przez Orkiestrę Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Lipińskiego w Lublinie pod dyrekcją Teresy Krasowskiej.

Podczas apelu pamięci wiceprzewodniczący i rzecznik Młodzieżowej Rady Miasta Lublina odczytają nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej a pod banerem z nazwiskami tragicznie zmarłych w Smoleńsku, harcerze zapalą 96 zniczy.

Przewidziane jest także jak co roku złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiary na klasztorze oo. Kapucynów przy Krakowskim Przedmieściu.

Uroczystość na pl. Litewskim zakończy odegranie na trąbce melodii „Śpij Kolego w ciemnym grobie”.

O godz. 18.00 w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski przy ul. Gospodarczej 7  Mszę  św. w intencji ofiar tragedii smoleńskiej oraz w intencji ojczyzny, z udziałem pocztów sztandarowych i orkiestry wojskowej, odprawi  ks. biskup Ryszard Karpiński.

Po Mszy św. ok. godz. 19.00 zaplanowane zostało złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod tablicą przy kościele, upamiętniającą ofiary katastrofy samolotowej w Smoleńsku. Uroczystość zakończy odegranie na trąbce melodii „Cisza”.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama