Nowy numer 25/2018 Archiwum

Wybuch w szpitalu dziecięcym

Przed 9 rano, podczas wymiany butli gazowej w barku w lubelskim Dziecięcym Szpitalu Klinicznym, doszło do eksplozji. Butla miała uszkodzony zawór.

W barku znajdującym się na kondygnacji izby przyjęć gaz zniszczył głównie szyby i znajdujące się w pomieszczeniu sprzęty. Osoby przebywające na kondygnacji, głównie pracownicy administracyjni szpitala oraz rodzice odwiedzający dzieci, zostały ewakuowane.

Na czas akcji ratowniczej, która przebiegła bardzo sprawnie, nie było na szczęście konieczności ewakuacji małych pacjentów, przebywających w szpitalu przy ul. Chodźki.

Jak informuje rzecznik prasowy szpitala Agnieszka Osińska, dla bezpieczeństwa na kilka chwil został odcięty prąd, a jego funkcję przejęło zasilanie awaryjne. Wstrzymano również ruch karetek pogotowia, które kierowano do innych szpitali. 

Mimo groźnie wyglądającej sytuacji, na szczęście nic się nikomu nie stało. Po kilkudziesięciu minutach poradnie powróciły do pracy, a ewakuowani mogli z powrotem wejść do budynku szpitala. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma