Nowy numer 33/2018 Archiwum

Koncert o miłosierdziu

Lubelscy muzycy, artyści i społeczność parafii św Wojciecha BM uroczyście obchodziła Białą Niedzielę. Zwieńczeniem obchodów był wieczór pod hasłem "Miłość Boga do człowieka - Miłosierdzie Boże".

Przybyli na spotkanie parafianie i goście mogli kontemplować fragmenty św. Izajasza, Dzienniczka św. s. Faustyny Kowalskiej i Encykliki św. Jana Pawła II recytowane przez lubelskich artystów.

Muzycy Izabela Baca i Marian Pędzisz, oraz schola zadbali o niebywałą oprawę instrumentalną. Zebrani mogli także przybliżyć sobie fakt zmartwychwstania Jezusa oglądając tematyczną projekcję multimedialną. Całość traktowała o umiłowaniu każdego człowieka przez Boga. 

Niemałym zaskoczeniem dla wiernych i ogromną radością była obecność relikwii św. Jana Pawła II, który w ubiegłym roku w Święto Miłosierdzia został kanonizowany.

- Dziś Papież Polak jest patronem Światowych Dni Młodzieży 2016, do których także przez modlitwę przygotowuje się nasza wspólnota parafialna - podkreślają młodzi z parafii.

Po modlitwie uwielbienia wierni otrzymali indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. - Błogosławieństwo indywidualne nie pierwszy raz praktykuję w naszej parafii i zawsze dla wiernych to ogromne przeżycie- mówi ks. Sławomir.

Kościół św. Wojciecha Biskupa Męczennika znajduje się w Lublinie przy ulicy Kaczeńcowej. To jedna z młodszych wspólnot parafialnych w Lublinie powołana do życia w 1996 roku.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma