Nowy numer 49/2020 Archiwum

Załatwia sprawy beznadziejne

Jak jakaś sprawa wydaje się beznadziejna, pomóc może św. Rita. Jej czciciele wyliczają wiele niemożliwych do załatwienia spraw, które jednak udało się załatwić dzięki pomocy świętej.

Działanie św. Rity znane jest od wieków. Mimo upływu lat, święta wciąż pomaga szczególnie w sprawach wydawałoby się beznadziejnych. Dlatego liczba jej czcicieli nieustannie rośnie.

- Mamy trudne czasy i wiele osób zmaga się z problemami, które przerastają ich siły, dlatego taką popularnością cieszy się święta, która oręduje w takich przypadkach u Pana Boga - mówi ks. Janusz Gzik, inicjator sprowadzenia do naszej diecezji relikwii św. Rity.

Na stałe relikwie będą w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Krasnymstawie, jednak przez najbliższy tydzień perygrynują po różnych parafiach diecezji.

Wszędzie, gdzie się pojawiają ściągają tłumy wiernych z różami, które ludzie ofiarują świętej.

Inspiracją do sprowadzenia relikwii św. Rity do Krasnegostawu było osobiste doświadczenie księdza proboszcza, który spotkał się z wielkim kultem świętej u swoich przyjaciół w Bieszczadach. Miejscowy proboszcz zmagający się z chorobą nowotworową został uzdrowiony za wstawiennictwem św. Rity. Okazało się także, że syn znajomych księdza Janusza Gzika przypadkowo oddał honorowo krew.

Po jakimś czasie przyszło pismo z sanepidu z prośbą o pilne stawienie się w szpitalu. Okazało się, że odkryto u chłopaka bardzo groźną chorobę zagrażającą życiu. Rodzina zaczęła prosić o wstawiennictwo św. Ritę. Pojechali do parafii, gdzie znajdowały się jej relikwie i kupili tam róże, które od wieków ludzie ofiarowali Ricie. Bukiet przywieźli do domu. Po drodze wszystkie kwiaty zwiędły z wyjątkiem jednego.

Ku zdumieniu rodziny mijały kolejne dni, a różna wyglądała na świeżo ściętą. Trwało to kilka tygodni. W tym czasie cały czas modlono się o zdrowie dla chorego syna. W końcu nadszedł czas ostatecznych badań, by zdecydować o rodzaju leczenia i wtedy okazało się, że choroba zniknęła. Gdy potwierdzono, że chłopak jest zdrowy różna zwiędła.

- Ta historia bardzo mnie poruszyła, zacząłem czytać o świętej, a w ubiegłym roku wraz z parafianami, wybraliśmy na pielgrzymkę do Włoch, podczas której odwiedziliśmy sanktuarium św. Rity w Cassia. Nabyliśmy tam figurkę świętej i w parafii zaczęliśmy nabożeństwa ku jej czci. Gromadzą one coraz więcej ludzi. Udało się nam także zdobyć relikwie, które dotrą do nas 22 kwietnia - mówi ks. Janusz.

Zanim św. Rita trafi do Krasnegostawu odwiedzi jeszcze:

16.04 (czwartek) Msza św. o uzdrowienia godz. 18.00 - parafia Świętej Rodziny

18. 04 (sobota) Msza Św. o godz. 18 – parafia w Dysie

19. 04 (niedziela ) na wszystkich Mszach Św.  – parafia Św. Krzyża (Bronowice)

20. 04 (poniedziałek) od godz. 7 do godz. 19 – par. Marii Magdaleny (Łęczna)

21. 04 (wtorek) Msze  Św. godz. 12 i 17- kościół Św. Ducha

22. 04. (środa) Msza św. godz. 18 - kościół M. B. Pocieszenia w Krasnymstawie, gdzie na stałe będą relikwie św. Rity

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama