Nowy numer 33/2018 Archiwum

Tym razem z Urszulą

Zespoły i soliści z całej diecezji, a także goście z odległych zakątków Polski przyjechali do Lublina, by wziąć udział w konkursie piosenki religijnej "Święty to przyjaciel".

To już drugi taki konkurs, organizowany w parafii pod wezwaniem św. Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie. W ubiegłym roku, kiedy odbyła się pierwsza jego edycja, zadedykowano ją Janowi Pawłowi II z racji kanonizacji papieża Polaka. W tym roku bohaterką jest św. Urszula Ledóchowska, której 150. rocznica urodzin przypada 17 kwietnia.

Do udziału w konkursie mógł zgłosić się każdy, kto przygotował do recytacji fragment tekstu św. Urszuli i dwa utwory muzyczne poświęcone bądź świętej, bądź związane z recytowanym fragmentem. Na przesłuchania zgłosiło się 11 solistów i 12 zespołów.

- Konkurs ma przede wszystkim promować kulturę chrześcijańską. Daje także możliwość poznania spuścizny polskich świętych. W tym roku - w rocznicę 150. urodzin św. Urszuli - uczestnicy zapoznawali się z  jej zwyczajną, a jakże niezwykłą drogą do świętości, umiłowania Boga i ojczyzny - mówi s. Magdalena Sitkowska, urszulanka szara.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone jutro w południe. Organizatorem konkursu jest parafia św. Urszuli wraz z Zespołem Szkół nr 7 w Lublinie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma