Nowy numer 28/2018 Archiwum

Księga o życiu

Nie ma takiej sytuacji w życiu, o której nie można by przeczytać w Piśmie Świętym. To Księga Życia, którą dobrze znać. Niedziela Biblijna to okazja do zwrócenia uwagi chrześcijanom, by zapoznawali się z Pismem Świętym.

- Zauważam, że coraz więcej osób nie zadowala się powierzchowną lekturą Biblii i poznaniem jej treści. Chcą pogłębiać swoją wiedzę na temat poszczególnych ksiąg biblijnych, poznawać ich kontekst historyczny, rozumieć trudne fragmenty i duchowo spotykać się dzięki lekturze z Bogiem żywym, który konkretnie dotyka ludzkiej egzystencji - mówi ks. prof. Mirosław Wróbel, który przewodniczył diecezjalnym obchodom Niedzieli Biblijnej. Uroczysta Msza św, podczas której 5 osób zostało włączonych do Dzieła Biblijnego, odbyła się w parafii Matki Bożej Różańcowej w Lublinie.

Niedziela Biblijna inauguruje Tydzień Biblijny, któremu w tym roku towarzyszy hasło: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". - Chcemy w tym czasie szczególnie zachęcać wiernych do czytania Pisma Świętego i rozważania go, tak, by stawało się słowem żywym, które daje światło i przynosi owoce w konkretnym ludzkim życiu - mówi ks. prof. Wróbel.

Dzieło Biblijne to cykle spotkań wokół Pisma Świętego, które odbywają się w naszej archidiecezji m.in. przy kościele NMP przy ul. Staszica.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma