Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Czytał prawie śpiewająco

Znany lubelski muzyk zawitał do szkoły na lubelskim LSM-ie, by - w ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom - przeczytać najmłodszym uczniom Szkoły Podstawowej nr 38 opowiadanie Grzegorza Kasdepki "Autograf".

Dzieci miały okazję przekonać się, że Krzysztof Cugowski potrafi nie tylko świetnie śpiewać, ale znakomicie sprawdza się również w roli narratora. 

Muzyk nawiązując do przeczytanego opowiadania,  z wielką chęcią opowiadał też małym słuchaczom o swoim doświadczeniu w rozdawaniu autografów i o tym, w jak dziwnych miejscach zdarzało mu się je składać.

Nie obyło się także i tym razem bez rozdawania autografów. Dzieci ustawiały się w kolejce, by otrzymać podpis, tym razem jednak na płycie, w zeszycie bądź na kartce.

Uczniowie ciekawi życia gwiazdy estrady zadawali Krzysztofowi Cugowskiemu wiele pytań, także dotyczących jego lat szkolnych. Muzyk został również poproszony na koniec o wykonanie a cappella jakiegoś swojego utworu. Zaprezentował jednak piosenkę Janis Joplin "Mercedes Benz".

W dowód wdzięczności za obecność i poświęcony czas najmłodsi uczniowie SP 38 ofiarowali panu Cugowskiemu obraz namalowany na szkle, a szkolny zespół Świetlik zaprezentował swoje zarówno muzyczne jak i taneczne umiejętności. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma