Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Gumowi pomocnicy na start

Już po raz drugi w Lublinie za kilka tygodni Bystrzycą popłyną kolorowe, gumowe kaczki. Akcja, która od lat na całym świecie zdobywa zwolenników pomagania, powoli zyskuje popularność także w Polsce.

Pierwsza edycja lubelskiego wyścigu odbyła się w zeszłym roku, a odzew mieszkańców Lubelszczyzny przerósł oczekiwania organizatorów.  - Nie spodziewaliśmy się, że tylu ludzi zechce się włączyć w tę niecodzienną inicjatywę - mówi Katarzyna Klimek koordynator wyścigu z ramienia pomysłodawcy akcji czyli Fundacji Skrzydła dla Edukacji.

15 czerwca 1300 kaczek przepłynęło prawie 600 metrów, by wesprzeć rodziny wielodzietne, których nie było stać by wysłać dzieci na wakacje. Do promocji inicjatywy włączyły się znane osoby z naszego regionu m.in. Kabaret Ani Mru-Mru, ale także gwiazdy cieszące się popularnością na świecie: Katarzyna Nosowska, Kamil Bednarek, Kamil Stoch czy Jakub Błaszczykowski. 

W tym roku postanowiono rozszerzyć ideę na całe województwo lubelskie. Do włączenia się w akcję zaproszone zostały także inne organizacje. Wśród nich znalazło się Katolickie Stowarzyszenie Agape, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Zawiszacy i Fundacja Mali Szczęśliwi. Każda z nich będzie promować swoją inicjatywę i zbierać pieniądze na realizację działań statutowych skupionych wokół jednego celu: wsparcie dzieci z dużych rodzin. 

Wszyscy zainteresowani wystawieniem kaczki do wyścigu mogą zgłosić swój udział przez stronę internetową www.wyscigkaczek.pl oraz wpłacić wpisowe w siedzibie jednego z partnerów imprezy. Do każdego darczyńcy trafi unikatowy numer startowy, który przypisany jest do konkretnego gumowego zawodnika.

Wszystkie kaczki 24 maja zostaną jednocześnie wrzucone do Bystrzycy i będą dryfowały w kierunku mety ok. 500m. Właściciel zwycięskiej kaczki otrzyma atrakcyjną nagrodę. Tegoroczny wyścig tym razem odbędzie się w Parku Ludowym przy Al. Piłsudskiego. Imprezę poprowadzi  kabaret Ani Mru Mru. 

Zanim jednak Bystrzycą popłynie wyścig główny, będziemy świadkami tzw. wyścigu VIP –ów, stworzonego  z myślą o lubelskich artystach, znanych osobistościach czy firmach chcących wesprzeć dzieci.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma