Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Gumowi pomocnicy na start

Już po raz drugi w Lublinie za kilka tygodni Bystrzycą popłyną kolorowe, gumowe kaczki. Akcja, która od lat na całym świecie zdobywa zwolenników pomagania, powoli zyskuje popularność także w Polsce.

Pierwsza edycja lubelskiego wyścigu odbyła się w zeszłym roku, a odzew mieszkańców Lubelszczyzny przerósł oczekiwania organizatorów.  - Nie spodziewaliśmy się, że tylu ludzi zechce się włączyć w tę niecodzienną inicjatywę - mówi Katarzyna Klimek koordynator wyścigu z ramienia pomysłodawcy akcji czyli Fundacji Skrzydła dla Edukacji.

15 czerwca 1300 kaczek przepłynęło prawie 600 metrów, by wesprzeć rodziny wielodzietne, których nie było stać by wysłać dzieci na wakacje. Do promocji inicjatywy włączyły się znane osoby z naszego regionu m.in. Kabaret Ani Mru-Mru, ale także gwiazdy cieszące się popularnością na świecie: Katarzyna Nosowska, Kamil Bednarek, Kamil Stoch czy Jakub Błaszczykowski. 

W tym roku postanowiono rozszerzyć ideę na całe województwo lubelskie. Do włączenia się w akcję zaproszone zostały także inne organizacje. Wśród nich znalazło się Katolickie Stowarzyszenie Agape, Fundacja Szczęśliwe Dzieciństwo, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży oraz Zawiszacy i Fundacja Mali Szczęśliwi. Każda z nich będzie promować swoją inicjatywę i zbierać pieniądze na realizację działań statutowych skupionych wokół jednego celu: wsparcie dzieci z dużych rodzin. 

Wszyscy zainteresowani wystawieniem kaczki do wyścigu mogą zgłosić swój udział przez stronę internetową www.wyscigkaczek.pl oraz wpłacić wpisowe w siedzibie jednego z partnerów imprezy. Do każdego darczyńcy trafi unikatowy numer startowy, który przypisany jest do konkretnego gumowego zawodnika.

Wszystkie kaczki 24 maja zostaną jednocześnie wrzucone do Bystrzycy i będą dryfowały w kierunku mety ok. 500m. Właściciel zwycięskiej kaczki otrzyma atrakcyjną nagrodę. Tegoroczny wyścig tym razem odbędzie się w Parku Ludowym przy Al. Piłsudskiego. Imprezę poprowadzi  kabaret Ani Mru Mru. 

Zanim jednak Bystrzycą popłynie wyścig główny, będziemy świadkami tzw. wyścigu VIP –ów, stworzonego  z myślą o lubelskich artystach, znanych osobistościach czy firmach chcących wesprzeć dzieci.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy