Nowy numer 28/2018 Archiwum

Modlitwa z nuncjuszem

W ciągu kilku minut pod pomnikiem Jana Pawła II na dziedzińcu KUL zebrało się kilkaset osób w habitach. Abp Celestyno Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce rozpoczął modlitwę słowami "Królowo nieba, wesel się, alleluja".

- Św. Jan Paweł II to człowiek pokoju i nadziei, a dzisiejszy świat potrzebuje pokoju i nadziei, także i my potrzebujemy pokoju i nadziei. Potrzebujemy też radości - powiedział abp C. Migliore.

Każdego dnia, aż do pierwszej rocznicy kanonizacji Jana Pawła II społeczność KUL gromadzi się na dziedzińcu uniwersyteckim na modlitwę „Regina Coeli”.

- Odmawiamy też litanię do św. Jana Pawła II. W ten sposób chcemy się przygotować duchowo do pierwszej rocznicy kanonizacji naszego profesora - mówi dr Lidia Jaskuła, rzecznik prasowy KUL.

Abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce i ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL   Abp Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce i ks. prof. Antoni Dębiński, rektor KUL ks. Rafał Pastwa /Foto Gość

Przed rozpoczęciem modlitwy wszystkich zebranych na dziedzińcu powitał ks. prof. Antoni Dębiński, rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

W modlitwie uczestniczyli także studenci. Także ci, którzy przyjechali w ramach wymiany studenckiej z Ukrainy. Maria Dubova pochodzi z Ługańska i studiuje europeistykę. - Podoba mi się Lublin, ten uniwersytet oraz atmosfera modlitwy.

- Ja pochodzę z Mariupola w obwodzie donieckim. Modlę się o pokój, choć nie chcę mówić o wojnie. Staram się jak najlepiej wykorzystać czas na studia na KUL - dodaje Irina Sopina.

Na KUL trwa sympozjum z udziałem przełożonych wyższych zakonów życia konsekrowanego w Polsce, zarówno zgromadzeń żeńskich, męskich, klauzurowych oraz instytutów świeckich. Z tej okazji na katolickim Uniwersytecie Jana Pawła II gości nuncjusz apostolski abp Celestyno Migliore.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma