GN 47/2020 Archiwum

Jedność przywraca prestiż

Uroczysta Msza św. z udziałem nuncjusza apostolskiego abp Celestino Migliore, była jednym z punktów trwającego od 21kwietnia na KUL Sympozjum IV Konferencji Przełożonych Wyższych Zakonów Żeńskich, Męskich, Klauzurowych i Instytutów Świeckich.

- Znaczenie i prestiż stanu osób konsekrowanych, nie wypływa ani z ubioru, ani z wielkości i pomyślności wspólnot w jakich się znajdujecie, ani nawet z dzieł, które prowadzicie - mówił w homilii abp Migliore. - One pochodzą ze świadectwa jakie dajecie o Chrystusie.

Nawiązując do trwającego sympozjum i jego hasła przewodniego "W jedności uobecniać Chrystusa w świecie", nuncjusz apostolski zauważył, że to właśnie przede wszystkim świadczenie o Chrystusie prowadzi do jedności.

- Jezus mówi, że gdzie są dwaj albo trzej zebrani w Jego imię, tam On jestem pośród nich. Jedność to gdy dwie albo trzy osoby, albo cała wspólnota, czyni najważniejszym swym zadaniem dbałość o najmniejszych i najsłabszych, o tych którzy się zagubili - podkreślał arcybiskup. 

Nuncjusz apostolski nawiązał także do patrona dnia, którym jest św. Wojciech. Zauważył, że był on przykładem osoby konsekrowanej, której głównym celem było czynienie swoją, troski Chrystusa o każdą osobę i kierowanie się miłosierdziem, które potrafi spojrzeć w twarz złu i z nim walczyć. 

- Zbliżamy się do 1050 rocznicy Chrztu Polski  - mówił abp. Migliore - Wy osoby konsekrowane jesteście wezwane, aby na wzór św. Wojciecha uobecniać Chrystusa w jedności. 

Trwające na KUL sympozjum, jest jednym z głównych punktów obchodów Roku Życia Konsekrowanego w Polsce. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama