Nowy numer 49/2020 Archiwum

Papieski koncert

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz orkiestra Trybunału Koronnego przygotowały specjalny koncert poświęcony Janowi Pawłowi II w rocznicę kanonizacji.

Rok temu ogłoszono świętym Jana Pawła II. Pierwsza rocznica tego wydarzenia była okazją do wspomnień związanych zarówno z osobą papieża Polaka, jak i samej kanonizacji, w której uczestniczyło wielu Polaków.

- Chcieliśmy raz jeszcze przeżyć tamte chwile i radować się z ogłoszenia świętym Jana Pawła II, który patronuje wielu dziełom na rzecz drugiego człowieka. Stąd pomysł na koncert, na który zaprosiliśmy do katedry mieszkańców Lublina - mówi ks. Tadeusz Pajurek prezes Zarządu Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

Lubelskiej Centrum Jana Pawła II za cel postawiło sobie upowszechnianie nauczania Jana Pawła II poprzez promowanie duchowości, kultury, tradycji i postaw związanych z jego dziedzictwem. W praktyce oznacza to troskę wobec chorych, cierpiących i wykluczonych oraz troskę o ludzi młodych i wspieranie ich edukacji, rozwoju talentów, pomoc w organizowaniu wolontariatu, turystyki i wypoczynku.

- Nasze działania obejmują wiele dziedzin, w których zawsze staramy się czerpać przykład z Jana Pawła II - podkreślają młodzi zaangażowani w działanie Centrum.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama