Nowy numer 28/2018 Archiwum

Papieski koncert

Chór Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz orkiestra Trybunału Koronnego przygotowały specjalny koncert poświęcony Janowi Pawłowi II w rocznicę kanonizacji.

Rok temu ogłoszono świętym Jana Pawła II. Pierwsza rocznica tego wydarzenia była okazją do wspomnień związanych zarówno z osobą papieża Polaka, jak i samej kanonizacji, w której uczestniczyło wielu Polaków.

- Chcieliśmy raz jeszcze przeżyć tamte chwile i radować się z ogłoszenia świętym Jana Pawła II, który patronuje wielu dziełom na rzecz drugiego człowieka. Stąd pomysł na koncert, na który zaprosiliśmy do katedry mieszkańców Lublina - mówi ks. Tadeusz Pajurek prezes Zarządu Centrum Jana Pawła II w Lublinie.

Lubelskiej Centrum Jana Pawła II za cel postawiło sobie upowszechnianie nauczania Jana Pawła II poprzez promowanie duchowości, kultury, tradycji i postaw związanych z jego dziedzictwem. W praktyce oznacza to troskę wobec chorych, cierpiących i wykluczonych oraz troskę o ludzi młodych i wspieranie ich edukacji, rozwoju talentów, pomoc w organizowaniu wolontariatu, turystyki i wypoczynku.

- Nasze działania obejmują wiele dziedzin, w których zawsze staramy się czerpać przykład z Jana Pawła II - podkreślają młodzi zaangażowani w działanie Centrum.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma