Nowy numer 49/2020 Archiwum

Nowi prałaci papieża Franciszka

Nominacje otrzymali lubelscy księża, którzy budowali i tworzyli od podstaw parafie oraz misjonarz, który pracuje w kraju papieża Franciszka.

W kaplicy kurii metropolitalnej w Lublinie pod wezwaniem Darów Wieczernika, abp Stanisław Budzik wręczył przekazane przez papieża Franciszka nominacje na Kapelanów Jego Świątobliwości wyróżnionym tą godnością kapłanom.

Nominację prałacką otrzymał ks. kan. Jerzy H. Ważny, proboszcz parafii pod wezwaniem św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

Kolejnym wyróżnionym jest ks. kan. Jan K. Mitura, emerytowany proboszcz parafii pod wezwaniem św. Jadwigi w Lublinie.

Nominację otrzymał także ks. kan. Zbigniew Kuzia, proboszcz parafii MB Królowej Polski w Lublinie.

Nowym prałatem został również ks. kan. Jan Kukiełka, który od 1986 roku pracuje jako misjonarz w Argentynie. Przed dwoma laty zaprosił metropolitę lubelskiego na półkulę południową, na swój srebrny jubileusz kapłaństwa.

- To dla mnie wielkie wyróżnienie. Oczywiście cieszę się bardzo z tej nominacji, ale to nie powód by spocząć na laurach, lecz by tym bardziej poświęcać się pracy duszpasterskiej – powiedział ks. prał. Jerzy H. Ważny.

- Jestem szczęśliwy, bo praca duszpasterska daje mi radość. Organizowanie liturgii w parafii, udzielanie sakramentów i posługa wiernym – to najgłębszy sens bycia kapłanem. Bóg obdarzył mnie powołaniem, więc należy ten dar pielęgnować i pracować dla pożytku wiernych – dodał nowy ks. prałat.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama