Nowy numer 33/2018 Archiwum

Wybieramy prezydenta

Od siódmej rano trwają wybory prezydenckie. Frekwencja na godz. 12 na Lubelszczyźnie wyniosła 16,27 proc. Z dużych miast najlepiej prezentuje się Lublin. Tu głosować do południa poszło 17,7 uprawnionych.

Tradycyjnie już najwyższą frekwencję wyborczą na Lubelszczyźnie zanotowano w powiecie janowskim w miejscowości Godziszów. Do urn poszło tam do południa prawie 30 proc. uprawnionych. Wszystkie lokale wyborcze w całym kraju, będą czynne do 21.00.

Ci, którzy jeszcze nie głosowali, muszą pamiętać, że spośród jedenastu kandydatów na urząd prezydenta wybieramy tylko jednego, stawiając znak X lub + przy jego nazwisku. Karta wypełniona w jakikolwiek inny sposób, będzie oznaczała oddanie głosu nieważnego. 

W Lublinie uprawnionych do głosowania jest 270 tys. osób. - To moje pierwsze wybory, więc podobnie jak wielu moich kolegów i koleżanek z klasy, korzystam z przywileju dorosłości - mówi Przemek Adamski, który oddał swój głos w lokalu na lubelskim LSM-ie. 

Na Lubelszczyźnie do tej pory głosowanie odbywa się bez zakłóceń. Pierwsze sondażowe wyniki poznamy po 21.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma