Nowy numer 25/2018 Archiwum

Duda prezydentem?

Wyniki sondaży exit polls to poważne ostrzeżenie dla szeroko pojętego obozu władzy?

Sondażowe wyniki pierwszej tury wyborów prezydenckich zaskakują. Zaskakują potrójnie: i przewagą Andrzeja Dudy nad Bronisławem Komorowskim, i dwudziestoprocentowym poparciem dla Pawła Kukiza, i oscylującymi wokół błędu statystycznego wynikami kandydatów wysuniętych przez pozostałe partie, których posłowie zasiadają dziś w Sejmie.

Słuchając pierwszych powyborczych przemówień kandydatów, którzy 24 maja zmierzą się w drugiej turze, nie można oprzeć się wrażeniu, że jeden z nich znajduje się nadal na fali - nie tylko sondażowej, a drugi – bardzo chciałby, ale nie bardzo wie, w jaki sposób przejąć  choć część elektoratu rockowego buntownika, bo tylko to dawałoby szansę na drugą kadencję.

Pan Prezydent słusznie zauważył, że wyniki sondaży exit polls należałoby interpretować jako poważne ostrzeżenie dla szeroko pojętego obozu władzy, i że trzeba słuchać głosu wyborców. Niepojęte, że prezydenccy spin doktorzy zauważyli to dopiero teraz.

 

*Dr Agnieszka Łukasik-Turecka należy do Zespołu Ekspertów KUL. Jest pracownikiem Katedry Teorii Polityki KUL.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma