Nowy numer 33/2018 Archiwum

Lubelszczyzna Dudy

Znamy już wyniki ze wszystkich czterech okręgów wyborczych na Lubelszczyźnie. W trzech spektakularnie zwyciężył Andrzej Duda.

W okręgu  obejmującym miasto Zamość oraz powiaty: zamojski, biłgorajski, hrubieszowski oraz tomaszowski, zwycięstwo Andrzeja Dudy nad urzędującym prezydentem było przeszło dwukrotne. Bronisław Komorowski otrzymał tu 33 960 głosów, podczas gdy na kandydata PiS zagłosowało 87 713 uprawnionych do głosowania. 

W tym okręgu także niebywałym sukcesem może się poszczycić Paweł Kukiz, który otrzymał 38 050 głosów i pokonał Bronisława Komorowskiego. Pochodzący z regionu zamojskiego Janusz Palikot, otrzymał niespełna 3 tys. głosów. 

W okręgu Biała Podlaska na Andrzeja Dudę głosowało 65 225 osób, a na Bronisława Komorowskiego 32 733. Również tutaj bardzo wysoki wynik osiągnął Paweł Kukiz, zajmując trzecią pozycję z wynikiem 28 379 głosów. 

W Chełmie przewaga A. Dudy nad B. Komorowskim była nieco mniejsza: 35 779 do 22 072. Tutaj też Bronisław Komorowski tylko nieznacznie wygrał z Pawłem Kukizem. Były muzyk osiągnął prawie 20 tys. głosów poparcia. 

Najdłużej na wyniki czekaliśmy z okręgu Lublin. Ale i tu nie było niespodzianki. Andrzej Duda zwyciężył uzyskując poparcie 178 672 osób, natomiast na Bronisława Komorowskiego głosowało 101 300 osób. Paweł Kukiz zebrał poparcie 91 451 głosujących. 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma