Nowy numer 47/2020 Archiwum

Piknik z założycielem "Ciemnych Typów"

W sobotę ma być ładna pogoda. Dlatego grupa ambitnych studentów z Lublina organizuje piknik ze znanym na całym świecie synem ambasadora i malarki, który urodził się w Turynie.

- Zależy nam, aby na piknik przyszło jak najwięcej dzieci. Nie trzeba ze sobą niczego przynosić. Jako organizatorzy zapewniamy wszystkie atrakcje oraz ciepły posiłek i kiełbaski z grilla oraz ciastka i napoje. Zapraszamy całe rodziny - mówi Aneta Jankowska z APW.

Wśród zaplanowanych na piknik atrakcji ciekawie zapowiada się jazda konna, pokaz sztuk walki, zajęcia z psami terapeutycznymi czy pokazy motocyklowe. Studenci z Akademickiego Punktu Wolontariatu (APW) już po raz jedenasty organizują piknik z bł. Piotrem Jerzym Frassatim.

- Na co dzień naszymi podopiecznymi są dzieci ze świetlic środowiskowych, placówek opiekuńczych i wychowawczych i rodzin wielodzietnych, a także dzieci niepełnosprawne, z porażeniem mózgowym i osoby starsze - wyjaśnia A. Jankowska.

Akademicki Punkt Wolontariatu powstał w 2004 r. z inicjatywy członków Stowarzyszenia im. bł. P. J. Frassati. - Tworzą go studenci wszystkich lubelskich uczelni, którzy mają chęć i odwagę nieść bezinteresowną pomoc innym.

Bł. Pierre Giorgio Frassati ur. się 6 kwietnia 1901 r. w Turynie, zmarł w tym samym mieście 4 lipca 1925 r. Zmarł mając zaledwie 24 lata na chorobę Heinego-Medina, którą zaraził się od ubogiego i chorego człowieka.

Jest patronem, studentów i młodzieży oraz osób zakochanych w górach. W maju 1922 roku wstąpił do trzeciego zakonu św. Dominika, czyli do zakonu świeckiego. Dwa lata później założył z przyjaciółmi „Społeczność Ciemnych Typów”, którzy postawili sobie za cel apostolstwo za pomocą niekonwencjonalnych środków.

Piknik rozpocznie się w sobotę 16 maja o godz. 10.00 i potrwa do późnego popołudnia. Wszystkie atrakcje odbędą się na terenie akademików KUL przy ul. Konstantynów 1 w Lublinie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama