Nowy numer 33/2018 Archiwum

Nocne zwiedzanie

Kolejny raz muzea na Lubelszczyźnie otworzyły swoje drzwi nocą. Chętnych do zwiedzania nie brakowało.

Okazuje się, że nocne zwiedzanie jest w modzie. Od kilku lat organizowane noce muzeów cieszą się coraz większą popularnością.

- Składa się na to kilka powodów. Jednym z nich jest wolny czas. W dzień zazwyczaj większość ludzi pracuje, ma różne obowiązki domowe lub zawodowe, więc o wyjściu do muzeum raczej nie myśli. Co innego nocą. Poza tym sobotni majowy wieczór sprzyja wyjściu z domu, umówieniu się ze znajomymi. Dlaczego więc wspólnie nie wybrać się na zwiedzanie - mówi Joanna Kłosińska, psycholog.

Chętni do nocnego zwiedzania ustawiali się w kolejkach. To niespodziewany widok za dnia. Swoje drzwi otworzyły wszystkie większe muzea poczynając od lubelskiego zamku, przez muzeum na Majdanku, a także muzeum w Kozłówce, Janowcu, muzea w Kazimierzu Dolnym. Wiele placówek przygotowało dodatkowe atrakcje dla tych, którzy zdecydowali się wybrać wizytę w ich progach. I tak w Kozłówce można było posłuchać muzyki, którą wykonywano kiedyś w pałacu, a na lubelskim zamku zobaczyć husarię na żywo.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma