Nowy numer 48/2020 Archiwum

Ostatnia prosta przed święceniami

Już za kilka dni wyjadą na rekolekcje zamknięte do ośrodka w Trzciance. Poprowadzi je ojciec duchowny seminarium. To ostatni etap przygotowań do święceń kapłańskich.

Ośmiu diakonów Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie przygotowuje się do wyjazdu na rekolekcje, które stanowią ostatni etap przygotowań do święceń kapłańskich.

To również czas podsumowania sześciu lat studiów i formacji duchowej kandydatów do święceń.

Diakoni proszą o modlitwę w ich intencji, w intencji ich przyszłej posługi w parafiach.

Nominacje na swoje pierwsze placówki otrzymają po święceniach, które odbędą się 6 czerwca w archikatedrze lubelskiej.

- To był czas wspaniałej przygody z Bogiem i przyjaciółmi, bo to prawdziwa wspólnota - tłumaczy diakon Łukasz Włosek. Jego powołanie zrodziło się również pod wpływem przykładu rodzonego brata, który przed laty również przyjął święcenia kapłańskie.

Diakon Michał Kłysz mówi o sobie, że stanowi przykład spóźnionego powołania. Pochodzi z Chełma, z par Świętej Rodziny. Przed wstąpieniem do seminarium studiował  na Akademii Muzycznej w Łodzi, którą ukończył.

Gdy kończył studia, był już przekonany, że podejmie decyzję o wstąpieniu do seminarium. - Ksiądz rektor powiedział mi w dniu, gdy złożyłem dokumenty, że będę mógł rozwijać swoje pasje muzyczne. To było ważne. Teraz koncentruje się jednak na tym, by zostać księdzem, który będzie podążał za Chrystusem - wyjaśnia.

Rozpoczął się czas rekrutacji nie tylko na uniwersytetach. Dotyczy to również zakonów i seminariów duchownych. Każdy kandydat lubelskiego seminarium stanie się jednocześnie studentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, dlatego konieczne jest spełnienie wszystkich warunków formalnych.

W tym celu seminarium w Lublinie na swojej stronie internetowej publikuje podstawowe informacje dla kandydatów oraz organizuje dzień drzwi otwartych .

Odbędzie się on 30 maja. Początek programu od godz. 14.00. Gościem specjalnym będzie ks. Piotr Pawlukiewicz. Więcej informacji na www.seminarium.lublin.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama