Nowy numer 33/2018 Archiwum

Andrzej Duda prezydentem

Na kandydata PiS głosowało 53 proc. uprawnionych, natomiast dotychczasowy prezydent Bronisław Komorowski uzyskał 47 proc. poparcia.

Frekwencja według danych w momencie zamknięcia lokali wyborczych w całym kraju wyniosła ponad 56 proc. Na Lubelszczyźnie uprawnionych do głosowania było ponad 1,7 mln osób.

O godz. 17 frekwencja w samym Lublinie wynosiła ponad 43 proc. podczas gdy w całym województwie lubelskim było to ponad 40 proc. Tradycyjnie już największą liczbą oddanych głosów może poszczycić się gmina Godziszów. Tam do godz. 17 do urn ruszyło blisko 60 proc. wyborców.

Choć nie ma jeszcze dokładnych wyników jak głosowali mieszkańcy Lubelszczyzny, to jednak można przypuszczać, że podobnie jak w pierwszej turze, u nas Andrzej Duda zdecydowanie wygrał z obecnie urzędującym prezydentem. 

Oficjalne wyniki wyborów poznamy najprawdopodobniej dopiero jutro wieczorem.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma