Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bez niespodzianki

Andrzej Duda podobnie jak w pierwszej turze wyborów, tak i teraz wygrał we wszystkich czterech okręgach wyborczych znajdujących się na Lubelszczyźnie. W gminie Chrzanów osiągnął ponad 95 proc. poparcia.

Frekwencja na Lubelszczyźnie wyniosła ponad 54 proc. Na Andrzeja Dudę w całym naszym regionie głosowało przeszło 66 proc. uprawnionych a Bronisław Komorowski otrzymał poparcie niespełna 34 proc. wyborców. 

Nieco mniejszą popularnością cieszył się kandydat PiS w głównych miastach Lubelszczyzny, ale w każdej miejscowości udało mu się jednak pokonać urzędującego prezydenta. 

W Lublinie głosowało na A. Dudę ponad 55 proc. wyborców i podobną procentowo liczbę głosów otrzymał on również w Chełmie, Puławach i Krasnymstawie. W Kraśniku Andrzeja Dudę poparło prawie 62 proc. uprawnionych, tyle samo mniej więcej w Lubartowie, a w Łęcznej ponad 72 proc.

W czterech okręgach wyborczych, które znajdują się na terenie Lubelszczyzny znalazły się gminy, w których Andrzej Duda zdobył prawie 100 proc. poparcie. W Chrzanowie uzyskał on 95,08, w Godziszowie 94,2 oraz w Dzwoli 90,97.

Na terenie Lubelszczyzny Bronisławowi Komorowskiemu w żadnej z komisji wyborczych nie udało się pokonać kontrkandydata.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama