Nowy numer 48/2020 Archiwum

Każdy potrzebuje przyjaciela

Program wolontariatu rodzinnego ma pomóc wychowankom domu dziecka zobaczyć normalne życie.

- W domu dziecka staramy się codzienność jak najbardziej upodobnić do życia rodzinnego. Jest to jednak obarczone wadą pewnej sztuczności wynikającej z braku prawdziwego środowiska rodzinnego. Dzieci słyszą od nas o tym, jak powinna funkcjonować rodzina, by wszyscy byli szczęśliwi, ale jest to ciągle tylko teoria. Dlatego powstał program wolontariatu rodzinnego, który ma pomóc wychowankom domu dziecka zobaczyć normalne życie - mówi Sławomir Pawłowski, dyrektor Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie.

Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci „Zarembiacy” przy Domu Dziecka im. Ewy Szelburg-Zarembiny w Lublinie zaprasza wszystkie chętne rodziny, aby włączyć się do projektu „Wolontariat rodzinny”.

- Zachęcamy, aby się zaprzyjaźnić z naszymi dziećmi. Poszukujemy rodzin, które będę mogły przez jakiś czas podzielić się z nimi swym dobrem i stać się dla nich kimś wyjątkowym.  Nie chodzi tu o jakieś sztuczne stwarzanie sytuacji przyjacielskich, ale o to, by z naszymi dziećmi zwyczajnie spędzać czas, by mogły zobaczyć, że są rodzinny inne niż te, które znają ze swojego doświadczenia - mówi pani Agnieszka Mucha psycholog.

- Rodziny, które chciałyby się zaangażować w ten projekt mogą liczyć na nasze wsparcie i pomoc - podkreślają pracownicy Domu Dziecka. Po informacje zapraszamy pod nr tel. 81 466 56 00 lub pod adresem mailowym sekretariat@ddesz.lublin.eu.

Pierwszym miejscem spotkania chętnych do zaprzyjaźnienia się będzie ognisko integracyjne dla wychowanków, byłych wychowanków oraz pracowników i wolontariuszy związanych z naszym Domem Dziecka, które odbędzie się 30 maja na terenie Domu Młodzieży SOS, przy ul. Jutrzenki 1 w Lublinie od godziny 10, ale do projektu można się włączyć w każdym momencie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama