Nowy numer 47/2020 Archiwum

Chodniki i szpilkostrady

Ponad 200 propozycji na kwotę przeszło 117 mln zł złożyli mieszkańcy naszego miasta do budżetu obywatelskiego na 2016 r. To zdecydowanie mniej niż w zeszłym roku.

Wśród zaproponowanych projektów znalazły się 144 pomysły na duże realizacje oraz 65 małych. W tym roku prezydent zdecydował o zwiększeniu do 15 mln zł kwoty, którą mogą dysponować mieszkańcy.

Wśród projektów pojawiły się pomysły m.in. na remonty chodników, ulic, zajęcia edukacyjne oraz place zabaw. Nie zabrakło też nietuzinkowych pomysłów, jak choćby wymiana nawierzchni na Starym Mieście i stworzenie tzw. szpilkostady, która ułatwiłaby poruszanie się zarówno paniom w butach na wysokim obcasie, jak i rodzicom w wózkami spacerowymi.

W ramach drugiej edycji budżetu obywatelskiego 8 mln zł zostanie przekazanych na realizację projektów małych (każdy o maksymalnej wartości 500 tys. zł), natomiast 7 mln przewidziano na projekty duże (największa wartość takiego projektu nie może przekroczyć 1,5 mln zł). Nowością tegoroczną jest określenie dolnej granicy projektu składanego w kategorii projektów małych na 50 tys. zł. W jednej dzielnicy mogą być realizowane maksymalnie 3 projekty małe i 1 duży. Oznacza to, że w przypadku zwycięstwa większej liczby projektów z jednej dzielnicy, do realizacji trafią tylko pierwsze 3. 

Gdy wnioski zostaną zweryfikowane pod kątem formalnym, już wkrótce - od 1 do 10 października - będziemy mogli decydować, które z nich będą miały szanse na realizację.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama