Nowy numer 47/2020 Archiwum

To będzie niezwykły koncert

W Boże Ciało wieczorem na placu Litewskim w Lublinie oraz przed Domem Kultury w Chełmie odbędą się Koncerty Chwały, czyli wielkie uwielbienie dla Jezusa.

Tegoroczna edycja koncertu nosi tytuł: „Uwierzcie w Ewangelię”. - Koncert Chwały w Lublinie, stał się miejscem do spotkania ludzi, którzy szukają żywej i głębokiej relacji z Bogiem. W każdej edycji koncertu szukamy nowego hasła i kierunku. W tym roku najważniejsze dla nas staje się Słowo, to, które wypowiada sam Bóg. Ewangelia, jako żywe Słowo, które opowiada o Zbawieniu, zachęca do nowego życia, tętni mocą Ducha Świętego, będzie w tym roku najważniejszym motywem - podkreślają organizatorzy.

Tradycją już jest, że każdy koncert ma swojego wyjątkowego gościa. W tym roku do Lublina na Koncert Chwały zaproszono Kubę Badacha, zdaniem organizatorów jednego z najbardziej niezwykłych, najbardziej rozpoznawalnych, najbardziej emocjonalnych głosów polskiej muzyki. Od wielu lat niedościgniony interpretator najpiękniejszych polskich piosenek, obdarowany niesamowitą barwą głosu, wyobraźni muzycznej i gustu. Wokalista zespołu Poluzjanci.

W koncercie zaśpiewa także Kasia Dereń, charyzmatyczna i niepowtarzalna solistka, od kilku lat jedna z najbardziej cenionych, młodych polskich wokalistek, która po wielu sukcesach telewizyjnych zyskała opinię najbardziej obiecującego głosu polskiej sceny.

Początek o 19.30

W Chełmie także wystąpi wielki chór złożony z uczestników warsztatów, prowadzonych przez Rafała Czarnackiego, lidera zespołu Heaven Up. Chór zaśpiewa z dwójką wyjątkowych wokalistów. Na scenie wystąpi przedstawicielka młodego muzycznego pokolenia Katarzyna Wilk oraz wybitny polski jazzman Stanisław Soyka. W Chełmie koncert odbędzie przed Chełmskim Domem Kultury 4 czerwca o 19.00.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama