Cztery kilometry dobra

Lubelska Caritas podjęła kolejną próbę pobicie rekordu Guinessa w ułożeniu monet 1 zł w ramach kampanii "Kilometry Dobra". Finał kampanii połączony z Dniem Dziecka odbył się na placu Litewskim w Lublinie.

Trening pokazowy Akademii Piłkarskiej Arkadiusza Onyszko, pokaz Straży Pożarnej, Wojska, Policji, zabawy dla dzieci – dmuchany plac zabaw, kolorowanie prawdziwych samochodów, symulator dachowania PZU, malowanie twarzy, Muzyczne Podróże – nauka tworzenia instrumentów muzycznych, warsztaty kulinarne, prezenty na Dzień Dziecka i gość specjalny – piłkarze GKS Górnik Łęczna to tylko część atrakcji jaką przygotowała wczoraj lubelska Caritas dla dzieci na placu Litewskim.

W tym samym czasie Caritas Archidiecezji Lubelskiej podjął już trzecią próbę pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu monet – 1 złotówek, w ramach kampanii „Kilometry Dobra”.

W ten sposób Caritas zbiera środki na budowę Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, które swoją pomocą obejmie osoby chore, seniorów i dzieci. Powstanie w nim domowe hospicjum, Ośrodek Terapii i Rehabilitacji, świetlica dla seniorów i dzieci oraz centrum wolontariatu.

Pieniądze jakie udało się zebrać zostały wymienione na 1 zł i przy pomocy wolontariuszy ułożone jedna za drugą. W ten sposób ułożono 4200 metrów złotówek, łącznie ok. 180 tys. monet. Rekord nie padł, ale zebrana kwota pomoże w budowie Centrum w Krasnymstawie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..