GN 28/2018 Archiwum

Cztery kilometry dobra

Lubelska Caritas podjęła kolejną próbę pobicie rekordu Guinessa w ułożeniu monet 1 zł w ramach kampanii "Kilometry Dobra". Finał kampanii połączony z Dniem Dziecka odbył się na placu Litewskim w Lublinie.

Trening pokazowy Akademii Piłkarskiej Arkadiusza Onyszko, pokaz Straży Pożarnej, Wojska, Policji, zabawy dla dzieci – dmuchany plac zabaw, kolorowanie prawdziwych samochodów, symulator dachowania PZU, malowanie twarzy, Muzyczne Podróże – nauka tworzenia instrumentów muzycznych, warsztaty kulinarne, prezenty na Dzień Dziecka i gość specjalny – piłkarze GKS Górnik Łęczna to tylko część atrakcji jaką przygotowała wczoraj lubelska Caritas dla dzieci na placu Litewskim.

W tym samym czasie Caritas Archidiecezji Lubelskiej podjął już trzecią próbę pobicia Rekordu Guinnessa w układaniu monet – 1 złotówek, w ramach kampanii „Kilometry Dobra”.

W ten sposób Caritas zbiera środki na budowę Centrum Charytatywnego w Krasnymstawie, które swoją pomocą obejmie osoby chore, seniorów i dzieci. Powstanie w nim domowe hospicjum, Ośrodek Terapii i Rehabilitacji, świetlica dla seniorów i dzieci oraz centrum wolontariatu.

Pieniądze jakie udało się zebrać zostały wymienione na 1 zł i przy pomocy wolontariuszy ułożone jedna za drugą. W ten sposób ułożono 4200 metrów złotówek, łącznie ok. 180 tys. monet. Rekord nie padł, ale zebrana kwota pomoże w budowie Centrum w Krasnymstawie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma