GN 28/2018 Archiwum

Zmarł ks. Eugeniusz Kazimierczak

Był wikariuszem w trzech parafiach. Był także proboszczem w Czerniejewie. Był również sędzią i oficjałem Sądu Biskupiego w Lublinie. Przez pewien czas kierował również Domem Samotnej Matki.

Ks. dr Eugeniusz Kazimierczak zmarł 6 czerwca 2015 r. Był kapelanem honorowym Ojca świętego i kanonikiem honorowym Kapituły Lubelskiej.

Urodził się 8 lutego 1934 r. Przyjął święcenia kapłańskie 22 grudnia 1956 r. Jako wikariusz posługę pełnił w następujących parafiach: św. Agnieszki w Lublinie, Najświętszego Serca Jezusa w Lublinie i Wszystkich Świętych w Bychawce.

W latach 1968-1982 był proboszczem w parafii św. Wawrzyńca w Czerniejewie.

Pełnił również funkcję sędziego i oficjała Sądu Biskupiego w Lublinie. Kierował również Domem Samotnej Matki w Lublinie.

Mieszkańcy Lublina i okolic będą mieli okazję modlić się za ks. prałata podczas Mszy św. żałobnej, która odbędzie się 10 czerwca o 18.00 w kościele św. Stanisława przy ul. Zbożowej w Lublinie.

Natomiast Msza św. pogrzebowa odbędzie się w najbliższy czwartek o 11.00 w kościele parafialnym w Bobach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma