Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Będzie się działo

Najbliższa sobota i niedziela obfituje w różne wydarzenia zarówno w Lublinie, jak i innych miejscowościach diecezji. Każdy, kto chciałby ciekawie spędzić czas, ma w czym wybierać. Poniżej program wydarzeń.

Parafiada w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej

W niedzielę, 14 czerwca, o 9.00 rozpocznie się14. już „Parafiada” w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20.

To coroczny festyn rodzinny, podczas którego rozrywka, zabawa, konkursy, turnieje, występy artystyczne i rozgrywki sportowe splatają się z okazją do skorzystania z porad specjalistów z zakresu psychologii, medycyny, prawa.

Na parafialnym parkingu jest miejsce nie tylko dla sceny, gdzie prezentują się dorośli i młodzi artyści, ale także dla stoisk, gdzie spotkać można książki, starocie, słodkości, coś dla ciała i dla ducha, a nadto znajomych, przyjaciół i licznie zaangażowanych w organizację imprezy mieszkańców parafii.

Gościem specjalnym tegorocznego festynu będzie zespół RODZINA z Płocka, którego koncert rozpocznie się ok. 20.00. Po koncercie o 21.37 przygotowane jest światełko do św. Jana Pawła II czyli pokaz fajerwerków.

Festyn Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych.

W niedzielę, 14 czerwca, na Placu Litewskim, będzie miała miejsce szósta edycja festynu Pasje Ludzi Pozytywnie Zakręconych.

To odbywająca się corocznie impreza edukacyjna przeznaczona dla wszystkich mieszkańców i gości miasta, niezależnie od ich wieku czy zainteresowań, ponieważ organizatorzy starają się, aby absolutnie każdy znalazł tam coś, co go zainteresuje. Początek o 11.00

III Rowerowy Rajd Papieski

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lublinie zaprasza do udziału w III Rowerowym Rajdzie Papieskim Szlakiem Lublina, który odbędzie się 13 czerwca.

PROGRAM RAJDU:
9.30 – Zbiórka na parkingu przy Mauzoleum na Majdanku
10.00 – Start

Międzydiecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnej

13 i 14 czerwca na „Zjawieniu” w Sanktuarium Maryjnym w Księżomierzy odbędzie się po raz dziewiąty Międzydiecezjalny Przegląd Pieśni Maryjnej „Matko, która nas znasz z dziećmi swymi bądź”.

Może w nim uczestniczyć każdy, kto chce śpiewać na chwałę Matki Bożej, a także wszyscy, którzy chcą słuchać tych przepięknych pieśni. Tegoroczny przegląd będzie także okazją uczczenia 36 rocznicy I pielgrzymki św. Jana Pawła II do Ojczyzny oraz 28 rocznicy Jego pobytu na terenie archidiecezji lubelskiej i 16 w diecezji sandomierskiej.

Początek w sobotę o 13.00.

Konferencja naukowa: Klasztor kanoników regularnych w Kraśniku – rola kulturotwórcza i cywilizacyjna w mieście i regionie

Od 12 do14 czerwca odbędzie się w Kraśniku ogólnopolska konferencja naukowa: Klasztor kanoników regularnych w Kraśniku – rola kulturotwórcza i cywilizacyjna w mieście i regionie. Na zakończenie konferencji, w niedzielę, 14 czerwca, nastąpi otwarcie i poświecenie Muzeum Parafialnego przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Kraśniku.

Rodzinalia 2015

Parafialny Festyn Rodzinny na Bazylianówce rozpocznie się 14 czerwca Mszą św. o 12.30 w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP

13.30 początek festynu na boisku Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego al. Spółdzielczości Pracy 65
17.00 koncert Lubelska Federacja Bardów

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy