Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Skorzystają dzieci, młodzież, parafianie

- Była u nas mała sala skromnie wyposażona, gdzie dzieci chodziły, ale sali mutlimedialnej z prawdziwego zdarzenia nie mieliśmy - mówi Iwona Skiba koordynator projektu.

Do tej pory młodzież z Wólki Lubelskiej nie miała wiele możliwości, by wspólnie spędzać czas w przestrzeni, która pozwoli im nie tylko na dobrą zabawę, ale i zdobywanie nowych umiejętności.

Dzięki zaangażowaniu czasu, pomysłów i sił ponad 20 wolontariuszy oraz dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej salka w kościele przy parafii Świętej Trójcy w Wólce została wyremontowana i wyposażona w sprzęt multimedialny.

- Wpadliśmy na pomysł, by stworzyć specjalny projekt, który pozwoli na wyposażenie w dobry sprzęt i atrakcje dla dzieci jednej z sal parafialnych. Udało się i od niedawna każdy może przekonać się osobiście ile atrakcji jest teraz w Wólce Lubelskiej - mówi Iwona Skiba.

W działania zaangażowała się młodzież, w tym harcerki z 6 Lubelskiej Drużyny Harcerek „Źródło”, z entuzjazmem włączając się w malowanie, porządkowanie i urządzanie salki.

Z wyposażenia salki w postaci projektora i ekranu multimedialnego, tablic korkowych, flipchartu oraz chusty animacyjnej typu „Klanza” skorzystają dzieci, młodzież, parafianie i mieszkańcy Gminy Wólka. Nowa, przyjazna przestrzeń służy organizacji spotkań różnych grup społecznych.

Wszystkie prace zostały wykonane w ramach inicjatywy „Remont i wyposażenie sali w dolnym kościele Świętej Trójcy w Wólce”, będącej elementem projektu „Diagnozuj, Debatuj, Decyduj - 3 D Tarczy Sobieskiego".

Liderami projektu byli: Iwona Skiba, Karolina Skiba i Marcin Piróg. Jako partnerzy w projekt zaangażowali się: ksiądz proboszcz parafii Świętej Trójcy w Wólce i wójt Gminy Wólka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy