Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmiany duszpasterzy

Zmiany personalne księży ciekawią niemal wszystkich. Informacje o nowych nominacjach są popularne, także w kręgach niekoniecznie związanych z życiem kościoła. Powodem tego jest fakt, że duchowni uczestniczą aktywnie w życiu społecznym.

Druga połowa czerwca to już tradycyjnie czas zmian personalnych księży w archidiecezji lubelskiej. Na spotkaniu z księdzem arcybiskupem część duchownych otrzymuje dokument poświadczony pieczęcią i podpisami, który zaczyna obowiązywać wraz z datą umieszczoną na nominacji.

Zmiany w zakresie miejsca i stanowisk posługi kapłanów dotyczą nie tylko księży wikariuszy i proboszczów, ale również tych pełniących funkcje poza parafiami.

Decyzje personalne zawarte w nominacjach zostaną wręczone wybranym księżom w dniu dzisiejszym.

Informacje na ten temat podamy bezpośrednio po spotkaniu kapłanów z księdzem arcybiskupem.

Zmiany personalne kapłanów dla wielu parafian czy wspólnot nie zawsze są łatwe, wynikają one z przyzwyczajenia i wypracowanych schematów współpracy. Jednak zmiany służą także dynamizmowi życia parafialnego oraz w innych przestrzeniach pracy duszpasterskiej.

Dla samych kapłanów moment zmiany jest z jednej strony czymś oczywistym, aczkolwiek wymaga szybkiego przystosowania do nowych warunków posługiwania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama