Nowy numer 22/2023 Archiwum

Zmiany wśród wikariuszy

Nowe nominacje przyjęli księża wikariusze. Zmiany na tych stanowiskach nastąpią w Lublinie i wielu parafiach poza stolicą archidiecezji. Dodatkową funkcję otrzymał ks. Mirosław Ładniak, a ubogimi z krajów Trzeciego Świata zajmie się ks. dr Wojciech Rebeta.

Po nominacjach wprowadzających zmiany na urzędach seminaryjnych i proboszczowskich biskupi wręczyli również nominacje wikariuszowskie.

Ks. Teodor Bartecki został wikariuszem w Chodlu, ks. Karol Bernatek otrzymał nominację na wikariusza w Kijanach, ks. Mirosław Bucior będzie posługiwał w parafii Łopiennik, a ks. Albert Chaciewicz w parafii MB Bolesnej w Kraśniku.

Ks. Jarosław Chwiejczuk został wikariuszem w Kamieniu, ks. Tomasz Fidecki wikariuszem w Puchaczowie, a ks. Krzysztof Flis został wikariuszem w parafii katedralnej, natomiast ks. Michał Gałus został wikariuszem w parafii św. Jadwigi Królowej w Lublinie. Do tej samej parafii został przeniesiony ks. Sławomir Jargiełło.

Ks. Łukasz Głaz rozpocznie pracę w parafii Przemienienia Pańskiego w Lublinie, ks. Mariusz Grzelak w parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie, ks. dr Józef Hałabis będzie posługiwał w parafii MB Nieustającej Pomocy w Lublinie, a ks. Andrzej Jargieło i ks. Kalikst Zacharuk w parafii św. Andrzeja Boboli w Lublinie.

Ks. Piotr Jasiński będzie wikariuszem w parafii św. Rodziny w Puławach, ks. Mariusz Kamiński w parafii Chrystusa Odkupiciela w Świdniku, ks. Mariusz Karczmarczyk w parafii św. Rodziny w Lublinie, ks. Paweł Klępka w parafii św. Franciszka Ksawerego w Krasnymstawie, ks. Paweł Kotowski w parafii św. Barbary w Łęcznej, a ks. Andrzej Kowalczyk w parafii MB Różańcowej w Lublinie.

W parafii św. Mikołaja w Lublinie pracę rozpocznie ks. Marcin Kubiak, w parafii bł. Piotra Jerzego Frassatiego w Lublinie ks. Radosław Matraszek, w parafii św. Stanisława BiM w Lublinie ks. Emil Mazur, a w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie ks. Kamil Mielniczuk. Natomiast w Kazimierzu Dolnym pracę rozpocznie ks. Tomasz Mital.

Ks. Tomasz Niedziałek został skierowany do posługi w parafii św. Józefa w Lublinie, ks. Piotr Niedziela będzie wikariuszem w Piaskach, ks. Grzegorz Opoka został wikariuszem w parafii bł. Biskupa Władysława Gorala w Lublinie, ks. Michał Puzio wikariuszem w parafii św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie, a ks. Marcin Pyda wikariuszem w parafii św. Barbary w Łęcznej.

Ks. Maksymilian Robak rozpocznie posługę w Kraczewicach, ks. Gustaw Sikora w parafii Żabia Wola, ks. Krzysztof Sokołowski w parafii Wojciechów, ks. Andrzej Szałęga w parafii Żółkiewka, ks. Krzysztof Szymański w parafii Rogóźno, ks. Tomasz Ślusarczyk w parafii MB Fatimskiej w Lublinie, a ks. Marcin Turowski w parafii Konopnica.

Do parafii św. Urszuli Ledóchowskiej został przeniesiony ks. Sylwester Wanicki, do parafii w Tarnogórze został przeniesiony ks. Łukasz Waś, do Abramowa ks. Janusz Widelski, a do Niedrzwicy Kościelnej ks. Andrzej Żurawicz.

Ks. Łukasz Boguta został mianowany kapelanem Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Chełmie, ks. Mirosław Ładniak został mianowany zastępcą koordynatora przygotowań Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej, a ks. dr Wojciech Rebeta otrzymał nominację na stanowisko asystenta kościelnego Ruchu solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast