Nowy numer 3/2021 Archiwum

Wakacje w Chełmie

Aż trzy miesiące trwają w tym roku obchody Dni Chełma. W ich trakcie zaplanowano imprezy kulturalne, sportowe, teatralne i pokazy taneczne

W organizację Dni Chełma włączyło się wiele instytucji m.in. Chełmski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury,  Chełmska Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Muzeum Ziemi Chełmskiej. 

Przygotowany program zadowoli nie tylko dzieci i młodzież ale także dorosłych mieszkańców Chełma. Nie zabraknie koncertów, spotkań, wspólnego zwiedzania. 

Przez całe dwa wakacyjne miesiące w Muzeum Ziemi Chełmskiej będzie trwała wystawa "Monidła - dostojne portrety", każdy zainteresowany będzie mógł stworzyć swoje monidło dzięki możliwości zrobienia fotografii w ekranach monidłowych. 

Dla dzieci i młodzieży prawie każdego dnia miasto przygotowało ofertę zajęć sportowych. Starszym amatorom ruchu lokalny oddział PTTK oraz muzeum proponuje wycieczki krajoznawcze, a dla miłośników kina w każdy czwartek lipca i sierpnia ChDK przygotował seanse pod gwiazdami. 

W ramach spotkań z muzyką zaplanowano kilka koncertów, z których bez wątpienia największym zainteresowaniem będzie się cieszył 17 lipca występ Aloszy Awdiejewa. 

Miejski Dom Kultury specjalnie dla dzieci i młodzieży przygotował na wakacje wiele atrakcji. Każdego dnia do końca lipca dzieci mogą korzystać z różnego rodzaju warsztatów i uczestniczyć w ciekawych pokazach. Jak mówią organizatorzy, na proponowane przez nich prawie każdego dnia wycieczki, już wolnych miejsc niestety nie ma, ale ciągle można zapisywać się na spotkania z historią, warsztaty teatralne czy warsztaty animacji. 

Przez cały okres wakacji trwać będą również V Chełmskie Wakacje Teatralne. Wszystkie spektakle będą odbywały się w soboty o godz. 17 na Placu Łuczkowskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama