Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Granica z Ukrainą otwarta

W Dołhobyczowie uruchomiono pieszo-rowerowe odprawy. Przejście symbolicznie otworzył wojewoda Wojciech Wilk.

- Uruchamiamy pieszo-rowerowe przejście w Dołhobyczowie, bo to najnowocześniejsze, otwarte zaledwie rok temu przejście i tu dysponujemy taką infrastrukturą, że nie trzeba było ani dużych pieniędzy, ani dużo czasu, by wydzielić oddzielny pas dla pieszych i rowerzystów - powiedział wojewoda Wilk.

Wojewoda podziękował również samorządowcom z powiatu hrubieszowskiego i przygranicznych gmin, które od kilku lat wnioskowały o utworzenie pieszo-rowerowego przejścia, a także środowiskom rowerowym, które również wychodziły z takim pomysłem.

Wojciech Wilk był pierwszym rowerzystą z Polski, który po odprawie paszportowej wjechał na terytorium Ukrainy. 

Wydzielenie pasa pieszo-rowerowego na przejściu granicznym w Dołhobyczowie (wygrodzenie terenu, namalowanie pasów na jezdni) kosztowało 30 tys. zł.

Piesi i rowerzyści będą mogli korzystać z przejścia w Dołhobyczowie do końca roku. Przez ten czas odprawy odbywają się pilotażowo, dla sprawdzenia zainteresowania pieszych i rowerzystów tą formą podróży na Ukrainę.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma