Nowy numer 25/2018 Archiwum

Lato na Zamku

Lato w mieście to wiele atrakcji dla tych, którzy nie mogą wyjechać na wakacje. Jedną z propozycji przedstawiło lubelskie Muzeum na Zamku.

- Nasze doświadczenia z ferii zimowych, kiedy to pierwszy raz zaprosiliśmy najmłodszych na zajęcia do naszego muzeum, pokazały, że dzieciaki, jeśli tylko przygotowuje się dla nich atrakcyjną ofertę, tłumnie odwiedzają muzea. W ciągu 2 tygodni ferii zimowych odwiedziło nas 700 dzieci. Dlatego oferta na wakacje jest dużo bardziej bogata niż zimowa - mówi Katarzyna Mieczkowska - Czerniak dyrektor Muzeum na Zamku.

Podczas konferencji prasowej zaprezentowano programy, w jakich będzie można uczestniczyć w wakacje - Zaczęliśmy od archeologii. Podczas zajęć dzieci nie tylko dowiadują się co to jest, ale i sami zostają archeologami. W piaskownicy specjalnie zainstalowanej na naszym dziedzińcu ukryty jest stary skarb, który dzieci, za pomocą prawdziwych narzędzi archeologicznych muszą wykopać. Inny z programów to szukanie królów w zamku. Trzeba znaleźć ich jak najwięcej, na  obrazach, porcelanie, gobelinach, zbrojach i wszędzie, gdzie to możliwe w naszym zamku. Do tego dochodzą prace plastyczne wykonywane po zakończeniu poszukiwań i mamy bardzo atrakcyjnie spędzony dzień w muzeum - opowiadają pomysłodawcy wakacji na zamku.

Nie zabraknie też nauki tańca dawnego, koncertów w wykonaniu filharmoników lubelskich i gości, festiwali, pokazów dawnych zawodów, ubiorów, budowy średniowiecznego zamku z kartonu i spektakli teatralnych.

Szczegółowy program atrakcji można znaleźć na stronie Muzeum na Zamku.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma