Nowy numer 32/2018 Archiwum

Zaproszenie do cienia

Gdy temperatura przekracza 30 stopni, cień jest bardzo poszukiwany. Lubelski ogród botaniczny przewidział chyba fale upałów, bo zaprasza na wyjątkowy spacer w cieniu drzew.

Będzie to spacer z przewodnikiem, zatytułowany "Odpoczynek i spoczynek w cieniu drzew".

Cień w upalne dni sprzyja ochłodzie, ale może też służyć do pomiaru wysokości drzew, budynków czy innych elementów w krajobrazie. Wykorzystywany jest przy odczytach czasu z zegarów słonecznych. U naszych niemieckich sąsiadów coraz więcej nekropolii powstaje w lasach. Jakie drzewo zapewni nam chłód i odpoczynek? Jak u Niemców wygląda współczesny pochówek w lesie? Czy ten zwyczaj dotrze do nas? Odpowiedzi na te i inne pytania będzie można uzyskać podczas cyklicznego spotkania z przewodnikiem w Ogrodzie Botanicznym UMCS.

Spacer już dziś, w niedzielę 5 lipca. Przewodnikiem będzie Ryszard Sawicki, który będzie czekał na chętnych od godz. 13.45 przy wejściu do ogrodu, znajdującym się przy ul. Willowej. Rozpoczęcie spaceru o godz. 14. Czas trwania – około 2 godzin.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma