Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Boży zawodnicy

Chociaż jest ich zaledwie kilkunastu, tworzą w Lublinie prężnie działającą męską wspólnotę, która opiera się na pięciu zasadach kodeksu honorowego: mądrości, wierności, braterstwie, odpowiedzialności i męstwie.

Spotykają się raz w tygodniu we czwartki w salce przy parafii bł. Piotra Jerzego Frasattiego. Zawsze razem odmawiają nieszpory i śpiewają hymn Bogurodzica. To stałe punkty programu spotkań Ligi Schumana, męskiej wspólnoty, która w Lublinie działa już przeszło sześć lat.

- W pierwszy czwartek miesiąca mamy Eucharystię, w kolejny spotykamy się w kościele akademickim głosić Słowo Boże, w trzeci – dyskutujemy o naszej działalności, by na koniec podzielić się swoją pracą związaną z notatnikami formacyjnymi – opowiada Maciej Moczydłowski, aktualny lider wspólnoty. 

Wspólnota od niedawna ma program formacyjny, który został opracowany na pięć lat. Notatniki formacyjne zawierające Słowo Boże i miejsce na przemyślenia opracowali wraz z członkami wspólnoty kapelani Ligi Schumana. - Każdy z nas przez cały miesiąc pracuje indywidualnie z notatnikiem i na ostatnim spotkaniu w miesiącu dzielimy się swoją pracą – wyjaśnia Maciek Moczydłowski. 

W najbliższym czasie, w połowie lipca, Liga poprowadzi survivalowe rekolekcje dla młodych chłopaków w Józefowie nad Wisłą - Te rekolekcje będziemy prowadzić już po raz drugi wraz z KSM. Są one przygotowywane na podstawie naszego kodeksu honorowego - informuje Moczydłowski. 

Choć organizatorzy nie chcą dokładnie zdradzać fabuły rekolekcji wiadomo, że motywem przewodnim będzie postać rotmistrza Pileckiego (w zeszłym roku na tapecie byli „żołnierze wyklęci”). Będą spotkania w grupach, rozważania Słowa Bożego i to co dla młodych pewnie najciekawsze to gry terenowe. - Mysami jako Liga chcielibyśmy przeżyć takie rekolekcje, więc właśnie takie organizujemy - mówi lider wspólnoty.

Więcej o Lidze Schumana w najbliższym numerze lubelskiego GN

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma