Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Towarzystwo zawsze w cenie

Już po raz piąty Centrum Wolontariatu wraz z Radiem eR organizuje dla dzieci z Lublina wakacje. Codziennie są w innej dzielnicy i pilnują, by nikt się nie nudził.

Wakacje w Dobrym Towarzystwie to akcja dla wszystkich dzieci, które nie wyjeżdżają na wakacje z różnych powodów. Dzięki pomysłowi Centrum Wolontariatu i Radia eR, zarówno maluchy jak i dzieci starsze mogą mieć zagospodarowany czas przez kilka godzin każdego dnia przez dwa wakacyjne miesiące. 

I choć wolontariusze każdego dnia tygodnia są w innym miejscu Lublina, niektóre dzieci przemieszczają się razem z nimi. 

 - Celem organizowanej już po raz piąty akcji, jest pokazanie problemu dzieci nie korzystających ze zorganizowanego wypoczynku, głównie ze względów finansowych i rodzinnych oraz zaakcentowanie sytuacji dzieci „wychowywanych przez ulicę” i związanych z tym zagrożeń - informują organizatorzy akcji

Wolontariusze pojawiają się głównie tam gdzie jest najmniej zorganizowanych form zabaw dla dzieci. Za każdym razem ich propozycje spędzenia kilku godzin, spotykają się z bardzo żywym zainteresowaniem zarówno ze strony dzieci jak i rodziców. - Dziś jesteśmy Za Cukrownią, tu trudna dzielnica - mówi Karolina Wychowaniak koordynator akcji Dobre Wakacje w Dobrym Towarzystwie. - Gdy tu docieraliśmy dzieci już na nas czekały. Mamy przygotowanych dla nich wiele gier i zabaw. Jesteśmy też zaopatrzeni w zabawki kreatywne i sprzęt animacyjny - dodaje.  Każde dziecko codziennie w trakcie zabawy otrzymuje wodę mineralna oraz drożdżówkę. 

Podczas Wakacji w Dobrym Towarzystwie dzieci mają możliwość także spotkania ciekawych ludzi. - Zapraszamy osoby, które posiadają jakieś interesujące hobby, pasje i z chęcią je prezentują, prowadząc warsztaty dla dzieci - informuje Karolina Wychowaniak.

Codzienne zabawy dla dzieci w dzielnicach Lublina prowadzą głównie wolontariusze i bez wątpienia ich towarzystwo jest na wagę złota. Organizatorzy akcji ciągle jednak potrzebują młodych ludzi, którzy chcieliby choć kawałek swojego czasu poświęcić innym i włączyć się w inicjatywę. By zostać, także jednodniowym, wolontariuszem, można zapisywać się w biurze Centrum Wolontariatu w Lublinie, przy ul. Jezuickiej 4 (Stare Miasto), lub telefonicznie pod numerami: 534 26 52, 663 592 360.

Akcja potrwa do końca wakacji czyli do 31 sierpnia. Wolontariusze w tym czasie będą pojawiali się na Czubach, Za Cukrownią, na LSM-ie, Bronowicach, Czechowie, Ponikwodzie, Wrotkowie i Felinie. Rodzice i dzieci mogą korzystać z tej formy wypoczynku od poniedziałku do piątku między 10:00 a 13:00. Uroczysty Finał akcji, 27 sierpnia na lubelskich Czubach przy siedzibie Radia eR.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy