Osobista królewna

Aby zostać królewną lub inna postacią z filmu i bajki wystarczą… nożyce, tektura i farby. Potem można pozować do zdjęć. To kolejny pomysł na wakacje dla dzieci i rodziców z Lublina, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje.

Mimo niesprzyjającej pogody, na zajęcia plastyczne na most nad Bystrzycą przyszła grupka dzieci i rodziców. Pod opieką opiekunów najmłodsi wykonywali ręcznie kosze z gazet i tworzyli tekturowych bohaterów.

- Podobają mi się te zajęcia. Ostatnio przygotowaliśmy fotobudkę do zdjęć, gdzie każdy mógł wejść w przebraniu i zrobić sobie fotografię. Dzisiaj pracuję nad stworzeniem z kartonu Królewny Śnieżki, bo bardzo ją lubię – mówi kilkuletnia Daria.

- W mojej szkole odbywają się takie same zajęcia, więc pomyślałam, że zamiast długo spać będę przychodzić na nie w wakacje – dodaje.

Pani Agnieszka przyszła na „Most kultury” ze swoimi dziećmi Natalią i Michałem. – Byliśmy tu już wcześniej i bardzo się nam podobało. A, że są to zajęcia cykliczne to jesteśmy tu także dzisiaj. Zajęcia plastyczne rozwijają wyobraźnię dzieci. Komputer nie daje takich możliwości. Dzieci opowiadają przez cały tydzień o tym, co robiły  podczas zajęć, a to oznacza, że taki sposób spędzania czasu wolnego bardzo im odpowiada. Wyjeżdżamy na wakacje za tydzień, ale nie chcemy siedzieć w domu do tego czasu - tylko aktywnie i ciekawie spędzać czas – tłumaczy.

- W lipcu na „Moście kultury” proponujemy dzieciom różne zajęcia, od plastycznych po komputerowe i fotograficzne. Prowadzimy spotkania również pod kątem rozwijania kreatywności. Myślę, że to ciekawa propozycja dla dzieci, które nie maja co robić w wakacyjne weekendy. – mówi Paulina Sowa z fundacji Działań Edukacji KReAdukacja.

- Nasza fundacja powstała jako idea wsparcia edukacji formalnej i nieformalnej dzieci i młodzieży. Chcemy umilić i uatrakcyjnić najmłodszym czas wakacyjny. Dlatego pojawiamy się w przestrzeni Lublina, ale również w wielu szkołach poza miastem. Wiemy z doświadczenia, że dzieci bardzo łakną dodatkowych zajęć. Bo w czasie wakacji w szkołach niewiele się dzieje – tłumaczy pani Paulina.

W każdą sobotę i niedzielę lipca na moście nad Bystrzycą odbywają się zajęcia dla najmłodszych w ramach Wakacyjnej Akademii Inspiracji w godz. 12.00 do 13.30.

Już jutro w południe rozegrana zostanie fotograficzna gra terenowa. Natomiast o 17.00 rozpoczną się warsztaty kulinarne, których celem jest poznanie tradycyjnych smaków Lubelszczyzny, Warmii i Mazur oraz Podlasia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..