Nowy numer 15/2024 Archiwum

Wypełniony każdy dzień

Nie wszyscy rodzice mogą pozwolić sobie na wysłanie dzieci na wakacje. By się nie nudziły, w Wąwolnicy zadbała o to parafia, organizując we współpracy z lokalnym oddziałem KSM, Gminnym Domem Kultury i wolontariuszami Szlachetnej Paczki półkolonie.

Taka akcja na terenie wąwolnickiej parafii organizowana jest po raz pierwszy. - Chodziło o to, by w jakiś efektywny sposób zagospodarować czas tym dzieciom, które często z powodów finansowych nie mogą spędzić wakacji poza miejscem zamieszkania - wyjaśnia ks. Łukasz Stasiewicz, współorganizator półkolonii. 

Przez dwa tygodnie codziennie od godz. 9 do 15 w salkach Domu Pielgrzyma oraz w terenie organizowane są gry i zabawy prowadzone przez wolontariuszy - To młodzi ludzie, ktorzy poświęcają swój wolny czas, dzieląc się z dziećmi wiedzą i doświadczeniem oraz organizując im większą część dnia - podkreśla ks. Łukasz.

Półkolonie to, jak mówią organizatorzy, nie tylko zabawa, której oczywiście jest najwięcej, ale to także czas spotkań z ciekawymi ludźmi, m.in. ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej, ratownikami medycznymi czy funkcjonariuszami policji. 

Wolontariusze przygotowują warsztaty rozwijające różnorakie talenty oraz organizują wycieczki krajoznawcze. Wszystko po to, by każdy dzień był wypełniony i by dzieci naprawdę mogły się dobrze bawić.

Centralnym punktem każdego spotkania jest, jak podkreśla ks. Łukasz, Msza św., w trakcie której dzieci śpiewem i tańcem chwalą Pana Boga.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy