Nowy numer 32/2018 Archiwum

Święto cyrku

Już dosłownie za chwilę nasze miasto po raz szósty opanują kuglarze, buskerzy, miłośnicy podniebnych spacerów i aktorzy uliczni. Jedno z największych wydarzeń artystycznych przyciąga do Lublina tysiące turystów.

Święto Sztukmistrzów rozpocznie się 23 lipca i potrwa do 26 lipca. Wstęp na większość wydarzeń jest bezpłatny.

Podczas czterech dni imprezy w różnych miejscach Lublina będzie można spotkać ulicznych performerów, muzyków, żonglerów, kuglarzy i ekwilibrystów. Wielkie emocje jak co roku wzbudzą popisy highlinerów, czyli osób chodzących po taśmach rozpiętych pomiędzy wysokimi budynkami.

Tradycyjna Wielka Parada Kuglarska, która przyciąga najwięcej widzów odbędzie się tym razem pod koniec festiwalu. Cyrkowcy przejdą z placu pod Zamkiem (wyruszą o godz. 16) na plac Litewski. 

Podczas trzydniowego festiwalu oprócz ulicznych występów, nie zabraknie oczywiście warsztatów kuglarskich, które są adresowane zarówno do dzieci jak i osób starszych, klanzowego miasteczka zabaw niezwykłych oraz warsztatów cardboardia. 

Nowością w tym roku są trwające już od niedzieli występy grup cyrkowych w poszczególnych dzielnicach Lublina. 

Najbardziej oczekiwanym wydarzeniem tegorocznego festiwalu jest występ szwedzkiej grupy Burnt Out Punks, która wystąpi z premierowym, ognistym przedstawieniem pod tytułem „Syndrom Sztokholmski”.

Szczegółowy program znajduje się na stronie festiwalu www.sztukmistrze.eu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma