Ostatnia prosta przed pielgrzymką

Pozostało niewiele czasu do rozpoczęcia 37. Pieszej Lubelskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. 24 lipca rozpoczął funkcjonowanie sekretariat pielgrzymki przy archikatedrze lubelskiej. Będzie się tam można zapisać do ostatniej chwili.

Pierwszego dnia działalności sekretariatu zapisało się ok. 30 osób. - Księża z różnych parafii przywieźli także listy osób, które w tym roku zdecydowały się by iść na Jasną Górę – mówi Grażyna Kustosz.

Sekretariat jest czynny codziennie, przy wejściu do archikatedry lubelskiej, od 10.00 do 17.00.

Tegoroczna pielgrzymka jest duchowym przygotowaniem do przeżycia Światowych Dni Młodzieży, zwłaszcza w archidiecezji lubelskiej.

- W tym roku pątnicy będą się modlić o duchowe owoce ŚDM oraz pełne łaski spotkanie z papieżem Franciszkiem i młodymi całego świata – tłumaczy ks. Mirosław Ładniak, przewodnik lubelskiej pielgrzymki.

Druga intencja związana jest z partnerem lubelskiej pielgrzymki. W ubiegłym roku był nim Lubelski „Gość Niedzielny”, w tym jest Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. – Będziemy dziękować za łaskę powołania tej uczelni, która niebawem będzie obchodzić setną rocznicę powstania – wyjaśnia ksiądz przewodnik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..